Puk triumfuje w Memoriale B.Gajewskiego

389

Na kortach Miejskiego Klubu Tenisowego w Stalowej Woli rozegrano XV Jubileuszowy Memoriał Bogdana Gajewskiego. Wystartowało 70-ciu zawodników, co stanowi rekord w XV-letniej historii Memoriału.

W kategorii Open kobiet najlepsza okazała się Paula Siwoń-Sekuła (Nowa Słupia), drugie miejsce zajęła Julia Krzysztyńska (Rymanów Zdrój), a trzecie Katarzyna Haliniak (Stalowa Wola).

W finale kategorii Open mężczyzn doszło do pojedynku czołowych polskich amatorów kategorii Open w Polsce Łukasza Puka (Kraśnik) z Mariuszem Gosikiem (Warszawa). W meczu stojącym na bardzo wysokim poziomie lepszy okazał się były numer 1 kategorii Open i 35+ w Polsce – Łukasz Puk wygrywając 6-3, 7-5. W półfinale zwycięzca turnieju wygrał z Karolem Kusiem (Radom) 6-3, 6-0, a drugi finalista z Bartoszem Micherem (Kraków) 6-3, 6-2.

W meczu finałowym kategorii 45+ mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się numer 1 tej kategorii – Krzysztof Sieniawski (Kraków) wygrywając w finale z Józefem Krzysztyńskim (Rymanów Zdrój) 6-4, 6-1. Trzecie miejsce zajęli Andrzej Moczek (Skarżysko-Kamienna) i Robert Stępień (Stalowa Wola).

W kategorii 60+ mężczyzn wygrał aktualnie numer 2 tej kategorii, dziesięciokrotny Mistrz Polski – Aleksander Tor, pokonując w finale Waldemara Świerzbińskiego (Józefosław) 4-3 (krecz z powodu kontuzji). Na najniższym stopniu podium stanęli Adam Konefał (Stalowa Wola) i Stefan Grzegorek (Bydgoszcz).

Wśród deblistów najlepsza okazała się para Filip Sobczyk (Nisko)/Robert Stępień (Stalowa Wola), którzy pokonali w decydującym pojedynku Mariusza Gosika (Warszawa) i Aleksandra Michałowskiego (Lublin) 7-5, 3-6, 10-7. Trzecie miejsce zajęli Krzysztof Sieniawski (Kraków)/Piotr Rogalewicz (Pabianice) i Bartosz Rewucki (Lublin)/Jan Papierz (Zamość).