Puchar Ligi Klubowej 2020 jedzie na Podlasie

Reprezentacja Białegostoku po zaciętym meczu pokonała 3:2 Spójnię Górną w finale Ligi Klubowej Grand Prix Warszawy 2020.

Tak jak się spodziewaliśmy o sile ekipy warszawskiej decydowała forma Przemka Leśniewskiego, który stanął na wysokości zadania zdobywając punkt w singlu open i przyczyniając się do wygranej debla open.

W kategoriach seniorskich faworytami byli Podlasianie – Piotr Dzikiewicz i Rafał Paliński oraz występujący gościnnie we wschodniej drużynie Mariusz Gosik. Nie zawiedli, bez problemu wygrali swoje mecze, Piotr w singlu 35, Mariusz w singlu 40 oraz Piotr z Rafałem w deblu 35.

Siła ognia podlaskiej ekipy ogromna, w składzie wielokrotni mistrzowie, wicemistrzowie, czy też półfinaliści indywidualnych Mistrzostw Warszawy GPW z lat ubiegłych, Paweł i Piotr Dzikiewiczowie, Rafał Paliński, Mariusz Gosik. Mistrzostwo Ligi Klubowej jak najbardziej zasłużone, Serdeczne gratulacje dla całej ekipy, w której składzie poza wyżej wymienionymi znaleźli się: Paweł Tarasewicz, Piotr Półkośnik, Tomasz Kondej, Tomasz Sokół i Jacek Czerniszewski.

Białystok – Spójnia Górna 3:2

sin: Paweł Dzikiewicz – Przemysław Leśniewski 2/6 5/7
s35: Piotr Dzikiewicz – Kamil Guzek 6/3 6/1
s40: Mariusz Gosik – Piotr Sokołowski 6/2 6/2
deb: Paweł Dzikiewicz, Maciej Borkowski – Leśniewski, Sokołowski 4/6 6/1 7:10
d35: Piotr Dzikiewicz, Rafał Paliński – Guzek, Piotr Sosnowski 6/1 6/3