Pokaz siły Spójni Dolnej

77

Nie takiego wyniku spodziewali się w meczu inauguracyjnym Ligi Klubowej +50 tenisiści beniaminka TC Poland, którzy przecież w całkiem niezłym składzie stawili się na kortach Spójni Dolnej – porażka 0:5 bez choćby ugranego seta chluby nie przynosi. Na pocieche, przeciwnicy w tym sezonie wzmocnieni Arturem Liepeltem i Michałem Kojeckim uchodzą za zdecydowanego faworyta rozgrywek.

W innych meczach Warszawianka nie bez problemów uporała się z Warsem 4:1, który był bliski urwania punktu (12:10 w super tie-breaku debla 55+ dla Warszawianki). Kłopotów z maksymalną zdobyczą punktową nie miała natomiast Olszynka Grochowska, która odprawiła bez straty seta Kortland Jabłonna. Najbardiej zacięty mecz stoczyły ekipy DeSek i Morelowej TC, zakończony remisem na korcie 2:2 oraz walkowerem debla 55+.

# Spójnia Dolna – TC Poland 5:0 (10-0)
s50: Michał Kojecki – Andrzej Benowski 6/3 6/4
s50: Tomasz Wawrzyniak – Włodzimierz Brzusek 6/2 6/4
s55: Stanisław Batorski – Paweł Gajewicz 7/5 7/6 (7)

d50: Chris Lainer, Leszek Naskręcki – Janusz Szafraniec, Zarzycki 6/4 6/2
d55: Krzysztof Dmowski, Janusz Hentosz – Piotr Iżyński, Marek Rataszewski 6/4 2/6 10:12

# Olszynka Grochowska – Kortland Jabłonna 5:0 (10-0)
s50: Krzysztof Ryński – Sławomir Mickowski 6/0 6/2
s50: Dariusz Jażdżyk – Krzysztof Broniec 6/3 6/0
s55: Waldemar Świerzbiński – Sławomir Hadryś 6/1 6/4
d50: Sławek Myrcha, Tomasz Rzeszotarski – P.Kurowski, Mickowski 7/5 7/5
d55: Świerzbiński, Ryński – P.Pietrzykowski, Hadryś 6/1 6/1

# WTS DeSki – Morelowa TC 3:2 (6-4)
s50: Tarasiuk Wojciech – Bartoszewicz Robert 1/6 2/6