Paweł Chałko wygrywa 3. rangę Grand Prix Warszawy

223

Suwalczanin Paweł Chałko zwyciężył w turnieju „Las Bielański Singiel„, zaliczanym do rankingu Grand Prix Warszawy (ranga GPW 3), który rozegrany został w dniu 22 stycznia 2023 roku na kortach Hutnik Aktywna Warszawa. W meczu finałowym pokonał po trwającym blisko dwie godziny boju Jacka Czerniszewskiego 9/8 (7-4), rewanżując się tym samym za porażkę 2/9 sprzed dwóch lat w turnieju Importex Cup III w Krasnopolu.

Rewanż niezwykle udany, po momentami brawurowej grze, obfitującej w liczne wypady do siatki, pewny i dający przewagę serwis oraz zaskakujące akcje z odwrotnego forhendu. Solidnie grający Jacek długo dawał odpór temu stylowi, do stanu 7/5 wydawało się, że ma szansę zejść z kortu jako triumfator, a konkretnej szansy nie wykorzystał przy piłce meczowej, przy stanie 8/7 i 40-30, kiedy to precyzyjne minięcie wzdłuż linii Paweł wybronił paradą „bramkarską”, a złapana w ten sposób tuż nad kortem piłka zgasła po drugiej stronie siatki, za nisko by Jacek zdołał wykorzystać sytuację i dokończyć dzieła. Jedno z najlepszych zagrań akurat przy obronie piłki meczowej, nic tylko gratulować decyzji i wykonania :) Tie-break należał już do Pawła, który na końcówkę zachował więcej sił wykorzystując słabszą już w tej fazie turnieju dyspozycję fizyczną przeciwnika (piąty mecz z rzędu).

W meczach półfinałowych Paweł Chałko wygrał z Albertem Siekierką 9/6, natomiast Jacek Czerniszewski pokonał Marcina Piątkiewicza 9/2.

Wyniki

Grupa A
Jacek Czerniszewski – Albert Siekierka 9/4
Marek Niedźwiedź – Robert Bogucki 9/8
Jacek Czerniszewski – Robert Bogucki 9/3
Albert Siekierka – Marek Niedźwiedź 9/2
Jacek Czerniszewski – Marek Niedźwiedź 9/3
Albert Siekierka – Robert Bogucki 9/2

Grupa B
Paweł Chałko – Marcin Piątkiewicz 9/2
Paweł Chałko – Mateusz Olkowski 9/2
Marcin Piątkiewicz – Mateusz Olkowski 9/2

Półfinały
Jacek Czerniszewski – Marcin Piątkiewicz 9/2
Paweł Chałko – Albert Siekierka 9/6

Finał
Paweł Chałko – Jacek Czerniszewski 9/8(2)