Liga Amatorów GPW

Tabela | Terminarz i wyniki | Regulamin | Składy | Archiwum | Wiadomości

Regulamin

1. Organizatorem Ligi Amatorów Grand Prix Warszawy są portal Tenis NET (www.tenis.net.pl) oraz Zespół Organizacyjny GPW.

2. Do Ligi mogą przystąpić zespoły, kluby, akademie położone w Warszawie i miejscowościach pobliskich, dysponujące dwoma kortami krytymi lub będące w stanie takie korty zorganizować na mecz którego będą gospodarzem.

3. Rozgrywki toczą się systemem ligowym (każdy z każdym, bez rewanżu).

4. Rozgrywki toczą się w okresie jesienno-zimowym, od października do kwietnia następnego roku.

5. Uczestnikami Ligi mogą być wyłącznie amatorzy, nie notowani obecnie i w przeszłości na jakichkolwiek listach klasyfikacyjnych PZT (i analogicznie innych krajowych związków tenisowych), włączając w to rankingi juniorskie.

6. Uczestnikami Ligi mogą być osoby posiadające licencje instruktora tenisa, pod warunkiem spełnienia warunku wymienionego w punkcie 5.

7. Drużyna może wystawić maksymalnie jednego instruktora w meczu w dowolnej kategorii singlowej oraz jednego w dowolnej kategorii deblowej. Ten sam instruktor może wystąpić i w singlu i w deblu.

10. Do rozgrywek drużyny mają obowiązek zgłosić minimum ośmiu zawodników, w tym przynajmniej dwóch w kategorii +40 lat i dwóch w kat. +30 lat.

11. Dopuszczamy udział maksymalnie dwunastu zawodników w drużynie. W trakcie trwania sezonu kapitan ma prawo wymienić (lub dopisać, jeśli maksymalny pułap nie został osiągnięty) jednego zawodnika. Dodatkowo jest możliwość wymiany jednego zawodnika trwale, do końca sezonu, kontuzjowanego.

12. W trakcie sezonu zawodnik może występować tylko w jednej drużynie.

13. Spotkania rozgrywane są w niedziele o godz. 17. Jest to godzina rekomendowana, kapitan gospodarzy ma prawo przesunąć termin rozpoczęcia gier na inną godzinę (nie wcześniej jednak niż godz. 13 i nie później niż 19) lub na sobotę pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia organizatorowi GPW oraz kapitanowi gości.

14. Organizator ma możliwość przełożenia spotkania z przyczyn od niego niezależnych:

a) wystąpienia warunków atmosferycznych uniemożliwiających dogrzanie balonu lub hali do temperatury +6 stopni C

b) wystąpienia nagłego zdarzenia losowego (np. deszczu, wichury powodującej uszkodzenie balonu, itp.)

15. Istnieje możliwość wcześniejszego planowego przełożenia spotkania z powodu wydarzeń zaplanowanych wcześniej na obiekcie klubowym (np. coroczne imprezy klubowe, turnieje PZT, itp.). Warunkiem uzyskania takiej zgody jest zgłoszenie tego faktu przynajmniej miesiąc przed terminem wyznaczonym w terminarzu rozgrywek.

16. Każde spotkanie składa się z meczów gry pojedynczej w kategorii OPEN, SENIOR +30 i SENIOR +40 oraz 2. meczów gry podwójnej w kategoriach open i +30 lat.

17. Jeden zawodnik może rozegrać maksymalnie jedną grę singlową i jedną deblową.

18. Obowiązuje następująca kolejność rozgrywania meczów:
a) 1. singiel w kat. open ,
b) 2. singiel w kat. +30 lat ,
c) singiel w kat. +40 lat,
d) debel w kat. open,
e) debel w kat. +30 lat.

19. Do obowiązków kapitana drużyny gospodarzy należy przesłanie w terminie dwóch dni (czyli do wtorku po rozegranej niedzielnej kolejce ligowej) szczegółowych wyników rozegranego spotkania na adres e-mail: admin@tenis.net.pl. Brak wyników skutkuje walkowerem dla drużyny gości.

20. Mecze punktowane są w następujący sposób:
– za zwycięstwo 5-0 lub 4-1 drużyna otrzymuje 3 punkty,
– za zwycięstwo 3-2 drużyna otrzymuje 2 punkty,
– za porażkę 2-3 drużyna otrzymuje 1 punkt,
– za porażkę 1-4 lub 0-5 drużyna nie otrzymuje punktu,

21. W przypadku braku możliwości zebrania na mecz składu kapitan ma obowiązek poinformowania przeciwnika oraz organizatora ligi o tym fakcie najpóźniej do godz. 18 dnia poprzedzającego kolejkę ligową, telefonicznie lub poprzez sms. Oddany w ten sposób walkower będzie skutkował zerowym dorobkiem punktowym, natomiast w przypadku walkowera oddanego w terminie późniejszym i w dniu zawodów, drużynie odebrany zostanie 1 punkt z dotychczasowego dorobku.

22. O końcowej kolejności decyduje liczba zdobytych punktów. Jeżeli dwie drużyny mają ich tyle samo decyduje bezpośrednie spotkanie pomiędzy zainteresowanymi. Jeśli taką samą liczbę punktów ma więcej drużyn tworzona jest dodatkowa tabela uwzględniająca wyłącznie mecze pomiędzy zainteresowanymi klubami, a o kolejności decydują: 1. liczba zdobytych punktów, 2. stosunek wygranych do przegranych gier (zarówno singli jak i debli), 3. stosunek wygranych do przegranych setów

23. Spotkania gry pojedynczej rozgrywane są do dwóch wygranych setów, przy stanie 1:1 rozgrywany jest super tie break (do 10 punktów).

24. W grze podwójnej w obowiązuje system „no ad” (przy stanie 40:40 w gemie rozgrywany jest decydujący punkt) i przy stanie 1:1 zamiast trzeciego seta obowiązuje super tiebreak (do 10 punktów).

25. Zespół gospodarza zapewnia minimum dwa korty deblowe kryte (optymalnie trzy).

26. Do obowiązków kapitana zespołu Gości należy dostarczenie na mecz piłek klasy premium, minimum trzech sztuk na jedną grę.

27. W Lidze mogą występować wyłącznie zawodnicy zgłoszeni do rozgrywek do dnia poprzedzającego rozegranie pierwszej kolejki ligowej.

28. Składka na pokrycie kosztów związanych z obsługą Ligi wynosi 40 złotych od każdego zawodnika zgłoszonego do rozgrywek.