Justyna Jackowska nową liderką rankingu GPWA

W finale ostatniego tegorocznego turnieju GPWA spotkały się Justyna Jackowska i Magdalena Lewandowska. Jackowska wygrała po wyrównanej walce 6/2, 7/5. W półfinale pokonała Mariolę Rutkowską 9/2. Lewandowska w półfinale wyeliminowała liderkę rankingu, Annę Płazę, wygrywając 9/4. Zdobywając złoto, Jackowska po raz pierwszy i jako jedyna w historii cyklu GPWA zrzuciła z pierwszego miejsca w rankingu Annę Płazę.

Na kortach ST Tie Break zjawiło się 20 pań. Nic dziwnego, turniejowe rozgrywki zostaną wznowione dopiero w styczniu 2008. W listopadzie osiem najlepszych zawodniczek rozegra turniej Masters.

Najlepsze w turniejach rozegranych w ST Tie Break w 2007 roku okazały się:
1. Płaza Anna
2. Jackowska Justyna
3. Walewska Maria
4. Odet Nathalie
5. Ruszczak Anna
6. Maj Ada
7. Lewandowska Magdalena
8. Ryszkus Renata

W przypadku, gdy któraś z zawodniczek nie będzie mogła wziąć udziału w turnieju,
do gry będzie zaproszona kolejna zawodniczka z rankingu.

Szczególne podziękowania dla Sponsorów – fundatorów nagród rozlosowanych wśród wszystkich uczestniczek.

ERA JAZZU
WINIARNIA PUłAWSKA, ul. Puławska 370 Warszawa

Patronat medialny nad cyklem GPWA 2007 objął miesięcznik TENISKLUB i portal WolnaSobota.pl

Chciałabym przeprosić panie, będące świadkami nieprzyjemnego zdarzenia, które
miało miejsce podczas turnieju i przeszkadzało im w grze oraz spowodowało nieprzyjemną atmosferę. Postaram się, aby eliminować w przyszłości takie incydenty.

Po raz drugi w 4-letniej historii cyklu GPWA musiałam niestety podjąć decyzję o dyskwalifikacji jednej z zawodniczek z powodu skandalicznego zachowania jej męża. Decyzję podjęłam zgodnie z punktem 18. Regulaminu, który mówi, że : „(…)We wszystkich kwestiach spornych, których nie rozstrzyga niniejszy regulamin, upoważnionym do wydawania decyzji jest Zespół Organizacyjny, wyznaczony przez niego przedstawiciel lub prowadzący turniej.” (w tym przypadku moja osoba) oraz punktem 19., który mówi, że: „W przypadku nieprzestrzegania regulaminu lub przepisów gry a także zachowania niezgodnego z kodeksem PZT organizatorzy mają prawo do:
– weryfikacji wyniku meczu
– dyskwalifikacji zawodnika z rozgrywek.”

Kibiców i wszystkie osoby towarzyszące obowiązuje bezwzględne przestrzeganie turniejowego regulaminu oraz regulaminu klubu, w którym turniej jest rozgrywany, jak również respektowanie uwag organizatorów turnieju.

Mam nadzieję, że w przyszłości znów będziemy spotykać się w miłej, przyjacielskiej atmosferze. A na razie zapraszam do kibicowania w turnieju Masters, który odbędzie się 17 listopada na kortach ST Tie Break.

Anna Ruszczak