Hubert Majda zwyciężył w 2. randze GPW na Spójni Górnej

Hubert Majda pokonał Szymona Wrzyszcza 9/8 (7-5) w meczu finałowym turnieju Grand Prix Warszawy (ranga 2.a), który rozegrany został w dniach 8-9 maja 2021 roku na kortach Spójni Górnej. Panowie zaprezentowali znakomity, wyrównany poziom i zapewnili obserwatorom emocjonujące widowisko, gdy już wydawało się, że Szymon ma wygraną w kiszeni prowadząc 8/6, nastąpił zwrot akcji, kilka efektownych zagrań Huberta przechyliło szalę sukcesu na jego korzyść.

Nie mniej pasjonujące były spotkania półfinałowe, Hubert o mały włos nie wypuścił pewnej wydawałoby się przewagi 8/5 z Ireneuszem Górką, wygrywając ostatecznie dopiero po tie-breaku 9/8 (7-5), natomiast Szymon początkowo, do stanu 3/6 i przewagi przeciwnika na 3/7 nie mógł się załapać na grę z Marcinem Żebrowskim, dopiero zmiany taktyczne pozwoliły na odrobienie strat i ostateczne zwycięstwo 9/7.

W turnieju uczestniczyło 22 tenisistów.

Półfinaliści otrzymali nagrody w postaci bonów na zakupy w sklepie tenisowym PROTENIS, w wysokości: zwycięzca 300 złotych, finalista 200 złotych i półfinaliści po 100 złotych.

Podsumowanie:
Nazwa turnieju: Grand Prix Warszawy
Kategoria: OPEN
Ranga: 2.a
Termin: 8 maja 2021r.
Organizator: Spójnia Górna
Pula nagród: 700 złotych
Podgląd wyników

Wyniki

1/16 finału
Szczyciński Pawel – Górka Ireneusz 1/9
Sykus Przemysław – Pieczyrak Paweł 9/4
Majda Hubert – Capitanoiu Marius 9/0
Świstelnicki Robert – Lewandowski Dariusz 0/9
Zaręba Maciej – Żebrowski Marcin 7/9
Soroka Piotr – Goździkowski Rafał 0/9 w/o

1/8 finału
Zdeb Adam – Górka Ireneusz 0/9
Sykus Przemysław – Szymczak Jan 9/1
Kociszewski Sławomir – Majda Hubert 0/9
Mróz Sławomir – Osak Adrian 9/7
Ciszewski Jacek – Lewandowski Dariusz 6/9
Wrzyszcz Szymon – Tacconelli Gianluca 9/5
Różański Roman – Żebrowski Marcin 1/9
Goździkowski Rafał – Czerniszewski Jacek 3/9

1/4 finału
Górka Ireneusz – Sykus Przemysław 9/6
Majda Hubert – Mróz Sławomir 9/0
Lewandowski Dariusz – Wrzyszcz Szymon 2/9
Żebrowski Marcin – Czerniszewski Jacek 9/2

1/2 finału
Górka Ireneusz – Majda Hubert 8/9
Wrzyszcz Szymon – Żebrowski Marcin 9/7

Finał
Majda Hubert – Wrzyszcz Szymon 9/8