Grand Prix Warszawy sezon letni czas start

104

Pora deszczowa kiedyś się skończy, obostrzenia na kortach otwartych zniesione, sezon tenisowy czas zacząć! Organizatorów turniejów Grand Prix Warszawy zapraszamy do kontaktu w sprawie kalendarza rozgrywek Grand Prix Warszawy na sezon letni. Jakie plany turniejowe na końcówkę wiosny i lato? W jakiej formule? W jakich kategoriach? Oczekiwany poziom uczestników, a co z tym związane oczekiwane rangi? Dla kogo – czystych amatorów, czy możliwy udział byłych zawodników z karencją, instruktorów, trenerów? Oczywiście, jeżeli w ogóle coś planujecie ;) Czas polockdownowy trudny, trzeba odrobić straty, a na wielu obiektach bardziej opłaca się sprzedać korty w sobotnie popołudnie niż przeznaczać na turniej. Nie mniej jednak, proszę ewentualne propozycje przesyłać na adres admin@tenis.net.pl, chcemy uniknąć bałaganu który czasem wkradał się do kalendarza GPW, gdy rangi były przyznawane na zasadzie „kto pierwszy ten lepszy”.

Głos samych uczestników też miło by usłyszeć, opinie na temat poziomu organizacji poszczególnych turniejów, najlepszych systemów rozgrywkowych, takich w jakich chcielibyście brać udział. Ja preferuję czysty system drabinkowy, ale wiem że niektórzy wolą rywalizację w grupach. Wiadomo, jak już człowiek wyrwie się z domu w sobotnie popołudnie/wieczór chciałby się nagrać, a nie wracać do domu po jednym przegranym secie. To może po dwóch setach? Co lepsze, set tzw. angielski do 9. wygranych gemów, czy wariant testowany przez ITF w rozgrywkach młodzieżowych do dwóch wygranych setów 4-gemowych, ale bez przewag? A może łatwiej tradycyjnie od stanu 2:2 w secie ruszyć i zagrać normalnie sety 6-gemowe? I co z ewentualnymi nagrodami? Dorzucamy na przykład po 20 zł. do wpisowego z przeznaczeniem na nagrody by ściągnąć lepszą obsadę?

Przy okazji informuję, że Grand Prix Warszawy nie rywalizuje na znaczenie, sławę, wagę, itp. z żadnym cyklem turniejowym, tak jak i nie robił tego w przeszłości. Akceptowaliśmy w ramach kalendarza GPW turnieje zaliczane do Amatorskiego Tenisa Polskiego, Seniorów i Amatorów PZT, nie widzimy również przeszkody by akceptować zawody organizowane w ramach Tenisa Open Polska (nowy twór PZT, powstały w miejsce SiA). Rzecz jasna, że turniej organizowany według zasad TOP, z wymogami licencyjnymi i obcym rozstawieniem nie otrzyma wysokiej rangi GPW, ale uczestnicy GPW będą mieli okazję zapunktować w innym cyklu i na odwrót, może przyniesie to obopólne korzyści. Dla GPW korzyść przede wszystkim taka, że im więcej wyników, tym bardziej wiarygodny ranking.