Grand Prix Warszawy na kortach Hutnik Aktywna Warszawa

143

Szanowni uczestnicy cyklu Grand Prix Warszawy

Zdając sobie sprawę, jak trudna do zniesienia dla prawdziwego „zwierza turniejowego” jest zafundowana Wam kilkutygodniowa przerwa w rozgrywkach przyspieszam start cyklu turniejów Grand Prix Warszawy, bez oglądania się na system informatyczny. Bazując na zamrożonym do czasu zakończenia prac informatycznych rankingu końcowym GPW za rok 2022 rozpoczniemy rywalizację już od najbliższej soboty 14.01 turniejem na kortach „Hutnik Aktywna Warszawa”.

Nowy obiekt w cyklu Grand Prix Warszawy, ale korty gruntownie przetestowane przez starszyznę GPW, w tym mnie – nawierzchnia przyjazna stawom kolanowym, sporo mączki, jak również oświetlenie chwalone przez wyżej wymienionych. Zaplecze sanitarne, szatnie przylegają do balonu, co nie jest standardem na kortach organizujących turnieje GPW i co należy zaliczyć na plus Hutnika. Zapraszam do przetestowania w trakcie najbliższej rywalizacji, poniżej podstawowe dane.

Nazwa turnieju: Grand Prix Warszawy
Kategoria: mężczyźni open
Ranga: GPW 1
Termin: 14 stycznia 2023r.
Organizator: Jacek Czerniszewski
Korty: Hutnik Aktywna Warszawa
Liczba kortów: 4
Wpisowe: 100 pln
System rozgrywek: mieszany, grupy plus play-off
Początek turnieju: godz. 17.00
Zapisy: do godz. 11.00 w dniu turnieju pod nr telefonu 665628091

Więcej informacji o nowej odsłonie cyklu Grand Prix Warszawy wkrótce, jak już coś się wyklaruje. Oczywiście zasady bez zmian – każdy klub lub organizator będzie miał prawo dodania swojego turnieju do kalendarza i rankingu GPW, o ile organizowany jest on na kortach leżących w granicach i do 35 km od centrum Warszawy.

Skoro startujemy praktycznie od zera nadarza się okazja do wprowadzenia modyfikacji w dotychczasowe zasady funkcjonowania cyklu. Kategorii wiekowych było za dużo, sprawdzały się tylko w trakcie mistrzostw Warszawy, a w praktyce nikt nie uwzględniał ich w cotygodniowych rozgrywkach. Wśród mężczyzn wróćmy może do podziału sprzed dekady, czyli open i +45, a jeżeli starszyzna GPW sobie zażyczy to również +60. Wśród kobiet przez ostatnie dwa lata posucha organizacyjna, gdyby nie KT Break byłaby plaża. Zacznijmy więc od wprowadzenia na razie wyłącznie kategorii kobiecej open. Punktacja osiągnięć zawodników w turniejach GPW również do zmiany, nowa siatka bazuje na propozycji ITF, czyli międzynarodowej organizacji tenisowych. Doceniając rolę gier podwójnych w rozwoju umiejętności tenisowych główne rankingi powinny uwzględniać także wyniki deblowe poszczególnych graczy. Ten wariant jeszcze do przedyskutowania. Inne wkrótce :)

Z tenisowym pozdrowieniem,
Jacek Czerniszewski
organizator i administrator cyklu
GRAND PRIX WARSZAWY