GPW 45+ Challenge by Tenis NET

Miło nam poinformować, że portal Tenis NET objął patronatem rozgrywki challenge’owe Grand Prix Warszawy w kategorii seniorskiej +45 lat. To nowa inicjatywa, powstała w związku z brakiem w stolicy oferty turniejowej dla tej grupy wiekowej.

Dlaczego challenge? System ten wydaje się najbardziej elastyczny dla ogółu graczy, którzy mogą wybrać dogodny dla siebie termin i miejsce rozgrywania meczów. Lista rankingowa tworzona jest na podstawie wyników poszczególnych spotkań, niżej notowany zajmuje miejsce wyżej notowanego jeżeli z nim wygra, w przypadku porażki ranking pozostaje bez zmian. Panuje opinia, że jest to najsprawiedliwszy z systemów rozgrywkowych, który daje także tę pewność, że na zbliżonych pozycjach w klasyfikacji znajdą się przeciwnicy o podobnych umiejętnościach.

Co z turniejami? Skoro nie ma oferty ze strony klubów sami będziemy je organizować, regularnie, w formie Mastersów GPW 45+ Challenge dla poszczególnych grup wiekowych. Do tego posłużą pomocnicze klasyfikacje dla kategorii 50+ i 55+, na bieżąco dostępne w prawej kolumnie.

Wstępne zasady rywalizacji zostaną udostępnione w regulaminie, oczywiście liczymy na sugestie samych uczestników, chodzi o wspólną zabawę, a nie narzucanie utopijnych rozwiązań. Jeżeli Panowie z 55+ zażyczą sobie osobnego challenge’a da się zrobić, pod warunkiem uzbierania mniej więcej 20. chętnych.

Liczymy też na współpracę ze strony klubów, czas co prawda mamy niekorzystny na negocjowanie, oblężenie kortów trwa i będzie trwało dopóki nie otworzą alternatywnych dla tenisa możliwości uprawiania sportu. Na razie udało się wynegocjować b. korzystne warunki na kortach WTS Orzeł i Spójnia Dolna, w cenie 60 złotych za godzinę gry challenge’owej. Inne kluby proponowały zniżki minimalne, od 5 do 10 złotych od regularnej ceny kortów – szału nie ma, ale dobre i to. Pełną listę udostępnimy jak rozgrywki ruszą, może uda się coś jeszcze wynegocjować.

Zapraszamy do dołączenia do rozgrywek przez system online. W tym celu niezbędne będzie założenie konta na platformie korty.org, najlepszej platformy do obsługi rozgrywek tenisowych. W przypadku problemów z założeniem konta, jego zarejestrowaniem, potwierdzeniem, proszę o tel. nr tel. 665628091.

https://korty.org/challenge/tenisnet