Czerniszewski z drugim triumfem z rzędu w GPW na kortach Hutnika

165

Dziewięciu uczestników stanęło do rywalizacji w kolejnym turnieju Grand Prix Warszawy rozegranym na kortach Hutnika Aktywna Warszawa w dniu 4 marca 2023 roku. Trzeba przyznać, sami starzy turniejowi „wyjadacze” ;) W pierwszej fazie walczyliśmy w grupach, następnie najlepsza „czwórka” zagrała play-off systemem pucharowym. Do tej fazy awansowali zwycięzcy grup oraz zawodnik z drugiego miejsca z najlepszym bilansem.

Już w fazie grupowej doszło do nie lada niespodzianki – Przemek Sykus, murowany faworyt grupy 2 nie był w stanie przedrzeć się przez konsekwentnie cierpliwą obronę Pawła Gajewicza przegrywając 3/6. Paweł nie dał również szans Włodkowi Brzuskowi 6/1 wygrywając ostatecznie grupę nr 2. Przemkowi i Włodkowi pozostała walkę o drugie miejsce w grupie. Wygrał Przemek, ale ze względu na gorszy bilans ostatecznie nie wystarczyło to do awansu do fazy półfinałowej – na pocieszenie jedynie bój o 5. miejsce. W grupie 1. zwyciężył Jacek Czerniszewski, a jeden z ciekawszych meczów turnieju rozegrali walczący o drugie miejsce Marcin Wojtyński i Tomek Szałowski 5/7. W grupie 3. górą faworyzowany Wojtek Sokołowski, natomiast Tomek Sokołowski uciułał tyle gemów by móc cieszyć się z awansu do fazy półfinałowej.

W meczach półfinałowych Jacek Czerniszewski wygrał z Tomkiem Sokołowskim 6/3, natomiast Wojtek Sokołowski z Pawłem Gajewiczem 6/1. W finale Jacek lepszy od Wojtka 6/2.

Grupa 1
J.Czerniszewski – T.Szałowski 6/3
J.Czerniszewski – M.Wojtyński 6/1
M.Wojtyński – T.Szałowski 5/7

Grupa 2
P.Gajewicz – W.Brzusek 6/1
P.Gajewicz – P.Sykus 6/3
P.Sykus – W.Brzusek 6/2

Grupa 3
W.Sokołowski – R.Świstelnicki 6/1
W.Sokołowski – T.Sokołowski 6/4
T.Sokołowski – R.Świstelnicki 6/0

Półfinały
J.Czerniszewski – T.Sokołowski 6/3
W.Sokołowski – P.Gajewicz 6/1

Finał
J.Czerniszewski – W.Sokołowski 6/2

Mecz o miejsca 5-6 miejsce
P.Sykus – T.Szałowski 3/3 kr Szałowskiego