Czerniszewski wygrywa Importex Cup III w Krasnopolu

W dniach 07.03.2020 – 08.03.2020 na dwóch halach sportowych w Krasnopolu oraz Sejnach odbył się “Importex Cup“, III halowy turniej tenisa ziemnego o puchar Wójta Gminy Krasnopol z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych. W zawodach udział wzięło 33 zawodników z Suwałk, Sejn, Białegostoku, Warszawy i Ełku – śmiało można powiedzieć, że była to największa zimowa impreza tenisowa w północno-wschodniej części Polski.

Organizatorów oraz zawodników cieszy fakt że poziom sportowy turnieju ciągle wzrasta. Zawody przebiegły w duchu rywalizacji fair play. Turniej w początkowej fazie był przeprowadzony systemem grupowym (8 grup, mecze każdy z każdym). Osoby które wygrały swoje grupy grały w niedziele w turnieju głównym w Krasnopolu (systemem pucharowym do 9 wygranych gemów), natomiast tenisiści z drugich miejsc rozegrali w Sejnach turniej pocieszenia. Turniej pocieszenia był również przeprowadzony systemem pucharowym (do 7 wygranych gemów).

Faza pucharowa

Ćwierćfinały
Tomasz Sokół – Paweł Czernialis 9/8
Szymon Wrzyszcz – Łukasz Nartowicz 9/4
Jacek Czerniszewski – Paweł Chałko 9/2
Adam Cąkała – Karol Szymański 9/7

Półfinały
Tomasz Sokół – Szymon Wrzyszcz 9/7
Jacek Czerniszewski – Adam Cąkała 9/4

Mecz o 3 miejsce
Szymon Wrzyszcz – Adam Cąkała 7/5

Mecz o 1. miejsce
Jacek Czerniszewski – Tomasz Sokół 9/8(7)

Finał turnieju pocieszenia
Mateusz Borkowski – Paweł Czepiel 7/0

Mecze finałowe były bardzo emocjonujące i stały na wysokim poziomie. W finale Tomasz Sokół nie wykorzystał czterech piłek meczowych i ostatecznie z drugiego mistrzostwa z rzędu cieszył się Jacek Czerniszewski. W turnieju pocieszenia zdecydowanie wygrał Mateusz Borkowski pokonując Pawła Czepiela (obaj Białystok) wynikiem 7:0. Warto wspomnieć, że Mateusz Borkowski w fazie grupowej prowadząc 5:2 i 30-0 był bliski wyeliminowania późniejszego triumfatora imprezy Jacka Czerniszewskiego. Ostatecznie ich mecz zakończył się wynikiem 7:5 dla Jacka.

Na słowa wyróżnienia zasługują również dwie osoby Fryderyk Prelewicz – najmłodszy zawodnik oraz Bogdan Frydrych najstarszy zawodnik. Najlepszym Suwalczaninem okazał się niesamowity Adam Cąkała, który po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu pokonał 9:7 Karola Szymańskiego.

Po turnieju odbyła się impreza integracyjna dla wszystkich zawodników występujących w turnieju. W miejscowości Buda Ruska na polu namiotowym “Zakole” w rewelacyjnej saunie zawodnicy mogli się zrelaksować po ciężkim turnieju.

Szczególne podziękowanie kierujemy do Wójta gminy Krasnopol Pana Karola Szrajberta oraz Gminnemu Centrum Czytelnictwa i Kultury w Krasnopolu za pomoc w organizacji turnieju, do Pani dyrektor szkoły podstawowej w Krasnopolu Alicji Wysockiej za udostępnienie obiektu, Pani Joannie Sokołowskiej oraz Pani Katarzynie Zielińskiej za profesjonalną pomoc w przeprowadzeniu fotorelacji z turnieju i za przepyszny catering.

Tak pięknej imprezy sportowej nie udało by się zorganizować gdyby nie pomoc sponsorów. Serdeczne podziękowania kierujemy do firmy Importex (głównego sponsora imprezy) oraz firm: Kreisel, Roben oraz Specjalistycznej Pielęgnacji Stóp Anna Prolejko.

Na kolejny turniej serdecznie zapraszamy w listopadzie. Organizatorzy imprezy Wójt Gminy Krasnopol Karol Szrajbert, Paweł Chałko, Paweł Czernialis oraz Gminne Centrum Czytelnictwa i Kultury w Krasnopolu.