Cykl turniejów GPW na Spójni Górnej

Miło mi poinformować, że Grand Prix Warszawy nawiązało współpracę z klubem Spójnia Górna, w sprawie organizacji serii turniejów tenisowych w sezonie letnim 2021. W ramach umowy będziemy dysponować czterema kortami (korty nr 1-4 w pierwszej hali) w każdą sobotę od godz. 18 oraz dwoma (korty nr 1 i 2) w niedzielę od godz. 20.00.

Zabawę rozpoczynamy od turniejów singlowych, nie wykluczamy jednak również organizacji zawodów deblowych, jeżeli będzie zainteresowanie, lub deblowo-mikstowych.

Wstępne założenia organizacji turniejów singlowych:
– drabinka na 24 zawodników
– kwalifikacja do turnieju na podstawie rankingu open GPW (dwie dzikie karty)
– zapisy online do godz. 10 w dniu turnieju (absencja zawodnika po terminie kończącym zapisy oznacza konieczność opłaty wpisowego)
– mecze do 9. wygranych gemów bez przewag (stronę wybiera serwujący)
– w sobotę od godz. 18 gramy 1/16 finału (w dwóch turach 18.00 i 18.50), od 19.40 1/8 finału (również dwie tury 19.40 i 20.30) i o 21.30 1/4 finału
– w niedzielę o 20.00 półfinały oraz po krótkiej przerwie finał
– część wpisowego przeznaczamy na nagrody w postaci bonów na zakupy w sklepie Protenis w następującej wysokości:
1.miejsce = bon na 300 złotych
2.miejsce = bon na 200 złotych
3.miejsce = bon na 100 złotych

Odnośnie gry do 9. wygranych gemów – kwestia do dyskusji, ewentualnie przetestowania innych wariantów. W GPW graliśmy tak od zawsze, jest przewidywalny, usprawnia organizację, no i mniejsza nerwówka dla grającyh od systemu setów 4-gemowych, ale ten wariant też możemy kiedyś wypróbować. W Białymstoku testowaliśmy grę bez przewag, Polska Liga Tenisa również to praktykuje, można się przyzwyczaić, a wyraźnie skraca mękę i ewentualność gry trzech takich setów w jeden wieczór dla amatora nie taka straszna.

Przy okazji prośba do bardziej technicznych uczestników turnieju – chodzi o pomoc przy ewentualnym montażu kamerki na korcie nr 1, czy też podpowiedź sposobu w jaki to przeprowadzić.