Challenge Babolat Ace

W dniach 27 – 30 kwietnia 2017 r. na kortach Pro-Play odbył się turniej Masters w ramach Challenge’u Babolat Ace 🎾 W Mastersie wzięli udział najlepsi zawodnicy w następujących kategoriach: Amator, Pro, Mężczyźni +40 oraz Kobiety. Mecze rozgrywane były systemem pucharowym do 2 wygranych setów.

W kategorii Amator najlepszy okazał się Michał Brzeszczak pokonując w finale Marek Lipiński 7/5 6/1. Michał wykazał się lepszą kondycją i regularnością. W meczu o trzecie miejsce Tomasz Wójcik wyprowadził więcej ofensywnych akcji i wygrał z Rafałem Klimkowskim 6/3 6/3.
W kategorii Pro zwyciężył Tomasz Moczek, imponujący formą w ostatnim czasie. Po rozegranym w bardzo szybkim tempie meczu zwyciężył z Rafał Paliński 6/3 6/2. Trzecie miejsce zajął Maciek Kitliński.

W kategorii Mężczyźni +40 najlepszy okazał się Artur Liepelt, który w finałowym meczu trwającym ponad 3 godziny pokonał Jacka Czerniszewskiego 6/4 6/3. W meczu o trzecie miejsce lepszy okazał się Krzysztof Zgliński, który zanotował więcej winnerów i pokonał Pawła Dzwonkowskiego 6/4 6/1.

U Kobiet Amatorek bezkonkurencyjna okazała się Ewelina Skaza, która przystąpiła do finału bardzo skoncentrowana. Dobre przygotowanie kondycyjne i mała ilość błędów pozwoliły jej odeprzeć ataki Małgorzata Kowalska. Kasia Prokop zajęła trzecie miejsce po wygranej nad Joanną Neumann De Spallart 6/4 6/3.

Zawodnicy wykazali wielka wolę walki, zaciętość oraz wspaniałe umiejętności techniczne i taktyczne. Mecze obfitowały w liczne zwroty akcji i niesamowite wymiany oraz akcje wolejowe.

Zwycięzcy wszystkich kategorii wyjadą na turniej Rolanda Garrosa 2017 do Paryża i będą mieć możliwość obejrzenia największych gwiazd tenisa w akcji na kortach ziemnych. Finaliści otrzymali rakiety firmy Babolat oraz zaproszenia na turniej ITF Seniors w Świnoujściu, a zwycięzcy meczów o trzecie miejsce thermobagi firmy Babolat.

W trakcie trwania sezonu Challenge’u kobiet i mężczyzn padły łącznie 233 wyzwania. Mecze były rozgrywane bardzo chwalonymi piłkami Babolat French Open Clay Court.

Specjalne podziękowania dla fundatorów nagród – firmy Babolat oraz Strefy Tenisa.

Dziękujemy zawodnikom za wspaniałą walkępodczas całego okresu trwania Challengu Babolat Ace oraz za zacięte mecze i niezapomniane emocje podczas meczów finałowych. Dziękujemy również kibicom i gościom.