Aura Spokoju sponsorem Grand Prix Warszawy

Już od najbliższego turnieju uczestnicy turniejów Grand Prix Warszawy na Spójni Górnej będą mieli możliwość wygrania, a następnie ewentualnie przetestowania usługi floatingu, formy relaksu i rehabilitacji polegającej na ograniczeniu w specjalnych kabinach bodźców zewnętrznych. Sponsorem GPW została AURA SPOKOJU, fundując na każdy turniej po dwie godzinne sesje terapeutyczne.

Kilka słów o samym zabiegu. Floating zwany jest też terapią R.E.S.T. (Restricted Environmental Stimulation Therapy) polega na ograniczeniu około 90% bodźców zewnętrznych. Warunki te spełnia specjalnie przygotowane do tego urządzenie – kabina floatingowa zwana też kabiną odpływową lub kabiną deprywacyjną. Osoba korzystająca z kabiny, nie czuje przyciągania ziemskiego i unosi się na powierzchni wody dzięki rozpuszczonym w niej ok. 600 kg soli Epsom . Nic nie widzi (światło w kabinie powinno być zgaszone), prawie nic nie słyszy, a temperatura wody wewnątrz kabiny dostosowana jest do temperatury ciała i wynosi ok. 35 °C.

Na początek każdej sesji w tle słychać muzykę, która pomaga wejść w stan relaksu. Warunki te są predyktorami fal alfa i theta, charakterystycznych dla głębokiego relaksu. Mięśnie rozluźniają się, następuje wyrzut endorfin, prolaktyny,oksytocyny i usuwanie kortyzolu.

Terapeutyczny wpływ floatingu został potwierdzony badaniami naukowymi, szczegóły na stronie auraspokoju.pl/floating