223 zgłoszenia do IV Letnich Mistrzostw Warszawy 2020

Nie jest to rekord, ale i tak imponująca liczba 223 uczestników letniej edycji Mistrzostw Warszawy 2020. Startujemy tym razem w 13 kategoriach, najliczniejsza jak zwykle męska open, 87 zawodników, ale nam najbardziej zaimponowali seniorzy 80+ w rekordowej liczbie dziesięciu (dla porównania w Mistrzostwach Polski zebrało się siedmiu).

Jutro losowanie i jak dobrze pójdzie wieczorem plan gier – to jak wiadomo ekwilibrystyka ze względu na konieczność w ustawieniu gier uczestników dwóch kategoriach. Proszę być jednak przygotowanym na grę w piątek po godz. 19, sobotę po godz. 14 i niedzielę po godz. 13, w tych terminach mamy zarezerwowane korty. Ze względu na dostępność kortów w przypadku najliczniejszych kategorii seniorskich prawdopodobnie będzie konieczne przesunięcie poszczególnych faz turnieju o jeden dzień w stosunku do planowanego, ewentualnie możliwa konieczność rozegrania dwóch meczów w niedzielę.

Uwaga – najaktualniejsze dane dotyczące mistrzostw znajdziecie na stronie mw.nakorcie.pl, tam też pojawi się plan gier.

Ważna rzecz – rozstawienie. Jak w latach ubiegłych, w przypadku kategorii seniorskich najważniejszy ranking to światowy ITF Seniors, będzie brany pod uwagę w pierwszej kolejności (pozycje 1-200). W drugiej kolejności pierwsza “20” głównego rankingu Grand Prix Warszawy, a dopiero na końcu rankingi GPW w poszczególnych kategoriach wiekowych.