Amanda Anisimova zagra w 2024 roku

192

Amanda Anisimova ma zamiar zakończyć swoją nieokreśloną przerwę i wrócić na kort w sezonie 2024. 22-letnia zawodniczka ostatnio grała na WTA Tour pod koniec kwietnia, gdzie przegrała w pierwszej rundzie turnieju Madrid Open z Arantxa Rus. Była to ósma porażka w 11 meczach w tym sezonie, zanim ogłosiła swoją decyzję o przerwie związaną z problemami zdrowia psychicznego.

W tym czasie przyznała, że od lata 2022 roku boryka się z „zdrowiem psychicznym i wypaleniem” i że obecność na turniejach tenisowych była dla niej „nie do zniesienia”. Ostatecznie podjęła decyzję o przerwie od gry przez nieokreślony okres.

Wydaje się, że udało jej się uporządkować swoje myśli i jest gotowa do powrotu na kort w 2024 roku, podpisując kontrakty na udział w Hobart International, który rozpoczyna się w drugim tygodniu stycznia, oraz w Australian Open. Będzie to pełne osiem miesięcy od jej ostatniego występu.

Anisimova wygrała dwa tytuły WTA w swojej młodej karierze, ostatnio na turnieju Melbourne Summer Set 2 w 2022 roku. Była uważana za kolejną wielką postać w kobiecym tenisie od czasu, gdy jako 17-latka dotarła do półfinału Roland Garros w 2017 roku, zdobywając zaskakujące zwycięstwo nad ówczesną mistrzynią Simona Halep.

To jeszcze się nie udało, dlatego w nowym sezonie rozpocznie grę poza pierwszą trójsetką rankingu. Skorzysta jednak z ochrony swojego statusu rankingowego. Anisimova była bardzo aktywna w mediach społecznościowych podczas swojej przerwy od tenisa, regularnie udostępniając aktualizacje dotyczące swojego powrotu.

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News