Ałmaty: Szybki start Kamila Majchrzaka

25

Kamil Majchrzak po trwającym zaledwie 48 minut spotkaniu pokonał Kazacha Aleksandra Bublika 6:3, 6:3 i awansował do drugiej rundy turnieju challengerowego rozgrywanego na kortach twardych w Ałmacie.

W premierowej partii meczu decydujący okazał się czwarty gem, w którym Polak wypracował sobie trzy break pointy, a po chwili wykorzystał ostatniego z nich. Reprezentant gospodarzy w nie był w stanie zagrozić Majchrzakowi w żadnym z jego gemów serwisowych, w wyniku czego set trafił na konto tenisisty z Piotrkowa Trybunalskiego wynikiem 6:3.

W drugiej odsłonie wyrównana gra toczyła się nieco dłużej i tym razem to Bublik jako pierwszy miał szanse na zdobycie przełamania. Przy prowadzeniu 3:2 nie zamienił jednak żadnego z dwóch break pointów na decydujący punkt i Polak po raz kolejny doprowadził do remisu. Od tego momentu piotrkowianin przejął kontrolę nad wydarzeniami na korcie i kolejnymi trzema wygranymi gemami przypieczętował swój awans do najlepszej szesnastki zawodów.

Rywalem Majchrzaka w walce o ćwierćfinał będzie rozstawiony z numerem siódmym Serb Miomir Kecmanović, który w swoim pierwszym pojedynku okazał się lepszy od Rosjanina Romana Safiullina, wygrywając 6:3, 3:6, 6:2.