Alexander Bublik po dramacie Rublowa

335

Alexander Bublik awansował do finału turnieju Dubai Duty Free Tennis Championships, w którym zmierzy się z Ugo Humbertem. Jego półfinał z Andriejem Rublowem został jednak przerwany z powodu niewywiązania się Rosjanina z umowy.

Rublow krzyczał na sędziego liniowego i został natychmiast wykluczony, co spotkało się z mieszanymi opiniami, a Bublik uważa to za wyznacznik szerszego problemu. Mówi on, że zawodnicy są kluczowi dla tego sportu, a sędziowie liniowi nie są i zabranie ich rozwiązuje wiele problemów. Na niektórych turniejach nie ma sędziów liniowych, ale nie jest tak na małym poziomie, na którym miał miejsce ten incydent.

„Jeśli zdejmiemy sędziego, nie możemy zdjąć Andreya. O to właśnie chodzi. Nie możemy zdjąć zawodników. Zawodnicy tam będą. Tenis jest tenisem ze względu na zawodników, ponieważ uprawiamy ten sport, a nie odwrotnie. Możemy zdjąć każdego sędziego i to rozwiązałoby wiele problemów” – powiedział Alexander Bublik według AFP.

„Co tydzień mamy dowód na to, że gdy turniej jest rozgrywany z elektronicznym sędziowaniem liniowym, nie mamy takich problemów. Gracze nie dostają szału”

„To nasza pasja. Gramy dla tego. Żyjemy dla tego. Dorastaliśmy marząc o grze na tych stadionach”

„Potem jakiś facet, który pracuje przez trzy lata jako sędzia liniowy, zostaje tam, decydując o czymś. Potem dochodzi do takiej sytuacji. Czy to wina Andrieja? Być może. Czy to wina sędziego? Może.”

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News