Adelajda: Triumfy Barty i Rublowa

78
Ashleigh Barty

W finale w Adelajdzie (Australia, WTA Premier, kort twardy, pula nagród 848 tys. dolarów) Asheigh Barty (Australia, 1) pokonała 6:3, 7:5 Dajane Jastremską (Ukraina).

W pierwszym secie były dwa breaki, oba zdobyła Barty. Po 31 minutach wyszła na prowadzenie 1:0. Nie musiała bronić break-pointów. W drugiej partii 2:0 prowadziła Australijka, Ukrainka zdołała odrobić stratę. Wyglądało, że będzie tiebreak, ale w jedenastym gemie breaka zdobyła Asheigh. Po 87 minutach zakończyła spotkanie, Barty wygrywa ósmym turniej w karierze, pierwszy w Australii.

W męskim finale Andriej Rublow (Rosja, 3) ograł 6:3, 6:0 Lloyda Harrisa (RPA, Q). W pierwszym secie jeden break w szóstym gemie, w drugim trzy przełamania. Mecz trwał 57 minut. Rosjanin wygrywa czwarty turniej w karierze, drugi w tym roku. Na początku stycznia był najlepszy w Doha.