Roland Garros: Król Rafael XII

37

W finale turnieju Rolanda Garrosa (ATP, Paryż, Francja, Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 42,6 mln euro) Rafael Nadal (Hiszpania, 2) pokonał 6:3, 5:7, 6:1, 6:1 Dominica Thiema (Austria, 4).

Mamy powtórkę finału z przed roku. Grali ze sobą po raz trzynasty. Bilans 8-4 dla Nadal.

W pierwszym secie, jako pierwszy przełamał Austriak. Jednak od stanu 3:2 przegrał cztery gemy z rzędu. Po ponad pięćdziesięciu minutach Hiszpan wyszedł na prowadzenie 1:0. Niezwykle długie gemy miały miejsce w pierwszej odsłonie. W drugiej partii obydwaj pewnie wygrywali własne podania do stanu 6:5. Przy podaniu Nadala, Thiem miał dwie piłki setowe. Wykorzystał pierwszą z nich i doprowadził do wyrównania.

W trzeciej odsłonie wicelider rankingu był nie do zatrzymania. Trzykrotnie odbierał serwis rywalowi. Fantastyczną grę kontynuował w czwartym secie. Również oddał przeciwnikowi tylko jednego gema. Mecz trwał trzy godziny. W całym turnieju Hiszpan stracił tylko jedną partię. To dwunasty tytuł Rafy w Paryżu, w sumie osiemnasty Szlem.

W finale debla mężczyzn Kevin Krawietz (Niemcy) / Andreas Mies (Niemcy) pokonali 6:2, 7:6(3) parę Jeremy Chardy (Francja) / Fabrice Martin (Francja),, która we wczesiejszej fazie tuneju wygrał z duetem Kubot/Melo. U kobiet wygrała para Timea Babos (Węgry) / Kristina Mladenovic (Francja).

Finał

Rafael Nadal (Hiszpania, 2) – Dominic Thiem (Austria, 4) 6:3, 5:7, 6:1, 6:1

Finał debla mężczyzn:

Kevin Krawietz (Niemcy) / Andreas Mies (Niemcy) – Jeremy Chardy (Francja) / Fabrice Martin (Francja) 6:2, 7:6(3)