Wykład nr 3 – Sukces jest prosty

Cytat na dziś

„Umysł jest jak żołądek. Nie liczy się to ile do niego włożysz, ale to ile może on przetrawić” – A.J. Nock

Pytanie na dziś

„Co możesz zrobić, aby rzeczy których się uczysz na treningach pozostały w twoim umyśle i przejawiały się w twoim działaniu?”

Dzisiejsze rozważania

Jak statystyki wykazują, większość tego co jest zapisane w najlepszych podręcznikach, nie jest czytane przez nabywców. Na dodatek materiał który jest czytany, zwykle nie jest stosowany w praktyce.

Większość ludzi nie jest po prostu wystarczająco zdyscyplinowana aby przerobić odrobinę materiału, dokładnie ją przestudiować, doprowadzić zastosowanie zdobytej wiedzy do perfekcji i następnie przejść do następnego poziomu. To jest przyczyną dla której najlepsze uniwersytety na świecie są tak cenne i tak drogie… robią to we właściwy sposób.

Dają ci trochę wiedzy, testują cię i następnie dają ci trochę więcej — budując na twojej wiedzy którą zdobyłeś ucząc się prostszych rzeczy.

Benjamin Franklin, jeden z najwspanialszych wynalazców, polityków i naukowców, zrobił sobie kiedyś listę 13 cech które wysoko cenił a których nie posiadał. Ben postanowił pracować nad jedną z upragnionych cech, odnotowując gdy coś było nie tak lub gdy udało mu się wyzwolić w sobie daną cechę. Uczynił swoją misją, zmienianie siebie w osobę która posiada daną cechę, nie przejmując się pozostałymi cechami do momentu gdy opanował ją do perfekcji.

Koniec końców, opanował je wszystkie.

Będzie dzięki temu na zawsze pamiętany jako jeden z największych ludzi jacy kiedykolwiek żyli. Tak…to jest proste! I smutne zarazem…….

…….ponieważ tak wielu ludzi idzie do grobu nigdy nie pokonując nawet jednej głównej przeszkody w życiu, godząc się na przeciętność.

Mam pytanie, czy plan rozwoju Bena Franklina był tak skomplikowany, że ty lub, praktycznie jakakolwiek inna osoba nie mogłaby go zastosować?

Czy nawet ktoś, pchający przez osiem godzin dziennie wózki po Carefourze, nie mógłby podążać za jednym dobrym celem z pełną determinacji pasją?

Sukces wcale nie jest taki skomplikowany, nieprawdaż?
Przeciętna osoba woli wierzyć, że sukces to coś nieosiągalnego aby mogła z czystym sumieniem wyjaśnić swoje niepowodzenia, ukryć swoje słabości i usprawiedliwić niewłaściwe decyzje.

Gdy wyznaczysz sobie cele na każdy miesiąc, tydzień i dzień twoich treningów uświadomisz sobie jak prosto jest podążać tą drogą i jak łatwo jest doświadczać codziennych sukcesów w tym co robisz. Zapewni ci to również spokój twojego umysłu.

żadne wyzwanie nie będzie ponad twoje siły gdy będziesz podążał do wyznaczonego celu z wystarczającą determinacją. Praktycznie wszystko czego zapragniesz jest w twoim zasięgu.

Wierzenia Zwycięzcy na Dziś

  • Pracuję w danym czasie nad tylko jednym głównym celem na dany trening.
  • Dopracowuję podstawowe cele zanim zacznę pracować nad trudniejszymi rzeczami
  • Szybko się uczę
  • Mistrz

  • ostwo i ja to jedno i to samo.
  • Trener Krystian