WTA Sydney: Kerber nie obroni tytułu, Barty z Bertens o finał

45
Ashleigh Barty

W pierwszym ćwierćfinale Aliaksandra Sasnovich z Białorusi wygrała w dwóch setach, 6:3, 6:3 z Timea Bacsinszky (Szwajcaria). W meczu trwającym niecałe 90 minut Sasnovich pięciokrotnie przełamała rywalkę, Bacsinszky uczyniła to dwa razy.

Rywalką Białorusinki w półfinale będzie Czeszka Petra Kvitova (5), która w ostatnim pojedynku dnia pokonała, 6:4, 6:1 obrończynie tytułu Angelique Kerber (Niemcy, 2). Mecz był kilkakrotnie przerwany z powodu opadów deszczu.

Australijka Ashleigh Barty w 77 minut uporała się z Elise Mertens z Belgii. Dwa sety, 6:3, 6:3, w których Barty w pełni kontrolowała spotkanie. W walce o finał zagra z Kiki Bertens z Holandii, która 6:2, 6:2 wygrała z wyrażnie zmęczoną Yulia Putincevą (Kazachstan). Spotkanie trwało zaledwie 59 minut.

Ćwierćfinały

Ashleigh Barty (Australia) – Elise Mertens (Belgia) 6:3, 6:3

Kiki Bertens (Holandia, 7) – Yulia Putinceva (Kazachstan) 6:2, 6:2

Aliaksandra Sasnovich  (Białoruś) – Timea Bacsinszky (Szwajcaria)  6:3. 6:3

Petra Kvitova (Czechy, 5/dzika karta) – Angelique Kerber (Niemcy, 2)  6:4, 6:1 i