WTA Miami: Świątek i Linette nie zagrają w turnieju głównym

39

W ostatniej rundzie eliminacji do turnieju Miami (USA, WTA Premier Mandatory, kort twardy, pula nagród 9,035 mln dolarów) Iga Świątek przegrała 6:7(2), 4:6 z Sachię Vickery (USA).

Polka od przełamania rozpoczęła spotkanie. Kolejnego breaka dołożyła w piątym gemie. Prowadziła 5:1, jednak od tego momentu przegrała pięć gemów z rzędu. Przy 5:6 obroniła dwie piłki setowe. Ostatecznie decydował tiebreak, w nim od początku przewagę zyskała Amerykanka. Po 54 minutach wyszła na 1:0. W drugim secie Iga znowu nie wykorzystała przewagi. Miała 3:1, straciła breaka i sama w końcówce straciła podanie. Po 97 minutach przegrała pojedynek.

Do głównej drabinki nie awansowała również Magda Linette, która uległa  4:6, 0:6 Japonce Nao Hibino. Grały ze sobą po raz piąty. Bilans spotkań na remis. Tylko w pierwszej partii była walka. Kluczem był break w dziewiątym gemie na korzyść Japonki. W sumie Magda pięciokrotnie straciła serwis. Mecz trwał 67 minut.