WTA Hua Hin: Linette zagra o finał

41

Magda Linette sprawiła ogromną radość swoim kibicom. W piątkowy ranek wywalczyła awans do 1/2 finału turnieju rozgrywanego w Tajlandii.

Jej ćwierćfinałową rywalką była Chinka, Yafan Wang. W pierwszym secie poznanianka po raz pierwszy odebrała podanie rywalki już w trzecim gemie. Dzięki zdobytej przewadze, biało-czerwona poczuła się bardzo pewnie i szybko wygrywała kolejne punkty. Jej przeciwniczka nie mogła znaleźć odpowiedniego rytmu gry i set zakończył się wynikiem 6:2.

W kolejnej partii problemy pojawiły się tylko przy stawianiu kropki nad „i”. 26-latka prowadząc 5:2 przegrała swój serwis, ale już w kolejnym gemie zdołała się zrehabilitować i zamknęła spotkanie 6:2 6:3.

W walce o finał będzie już znacznie ciężej, bowiem naszej reprezentantce przyjdzie skrzyżować rakiety ze zwyciężczynią spotkania Garbine Muguruza – Dayana Yastremska.

WTA Hua Hin: 1/4 finału:

Magda Linette (Polska) – Yafan Wang (Chiny) 6:2 6:3