WTA Finals: Kerber zdecydowanie lepsza od najgroźniejszej rywalki

33

Starcie Angelique Kerber (Niemcy) z Simoną Halep (Rumunia) było zapowiadanie jako starcie na szczycie w grupie czerwonej. Liderka rankingu WTA nie miała jednak litości dla przeciwniczki i ograła ją 6:4 6:2.  Taki wynik oznacza, że już tylko niezwykle nieszczęśliwy splot okoliczności pozbawiłby Niemkę awansu do półfinału.

Obie zawodniczki mierzyły się ze sobą już czterokrotnie w tym sezonie. Lepsze wspomnienia z tych batalii ma Angelique Kerber, która w trzech meczach nie straciła ani jednego seta. Rumunka odgryzła się jej w półfinale zawodów w Montrealu, gdzie po zaciętym pojedynku wygrała 2:1 w setach.

Halep nie nawiązała dziś do tamtego sukcesu i od początku była tylko tłem dla liderki kobiecego rankingu. Niemka co prawda skupiała się na defensywie, ale to zupełnie jej wystarczało do zdobywania kolejnych punktów. Mogła bowiem liczyć na pomoc Halep, która wyjątkowo często nie trafiała w kort. W spotkaniu nie brakowało punktów efektownie wygranych przez 25-letnią Rumunkę, lecz jeszcze więcej uderzeń lądowało na aucie lub w siatce. W całym meczu Kerber aż czterokrotnie przełamała swoją przeciwniczkę i godzinie oraz 22 minutach gry przypieczętowała swoje zwycięstwo 6:4 6:2.

W drugim zaplanowanym na dzisiaj meczu Madison Keys (USA) skrzyżuje rakiety z Dominiką Cibulkovą (Słowacja). Jeśli reprezentantka naszych południowych sąsiadów wygra to spotkanie, to sytuacja w grupie czerwonej stanie się bardzo przejrzysta. Kerber będzie miała już zapewniony awans do półfinału, natomiast Keys straci już nadzieje na awans do najlepszej czwórki.