WTA Dubaj: Zwycięski bój Kvitovej i Pliskovej, porażka Bertens i Osaki w drugiej rundzie

28

Dziś rozegrano drugą rundę turnieju w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie, WTA Premier 5. pula nagród 2,828 mln. dolarów).

W pojedynku dwóch Czeszek Petra Kvitova (Czechy, 2) po ponad 2,5 godzinnym boju pokonała 6:7(3), 6:4, 6:4 Katerine Siniakovą (Czechy). O zwycięstwie Petry zadecydował break w dziewiątym gemie trzeciego seta. W trzeciej rundzie zagra z Jennifer Brady (USA, Q), która poradziła sobie z Caroline Garcią (Francja, 14).

Viktoria Kuzmova (Słowacja) ograła 6:2, 4:6, 7:6(6) Kiki Bertens (Holandia, 7). W trzeciej partii Holenderka przegrywała, 1:3, 2:4 i 3:5. Zdołała doprowadzić do tiebreaka, w którym przy stanie 6:5 miała piłkę meczową. Słowaczka jednak od tego momentu wygrała trzy piłki z rzędu. W następnym spotkaniu zmierzy się z Sofią Kenin (USA), która wygrała 6:3, 2:6, 6:4 z Darią Kasatkiną (Rosja, 11).

Angeligue Kerber (Niemcy, 5) zwyciężyła 7:6(4) 6:3 z Dalilą Jakupović (Słowenia, LL). Kerber w pierwszym secie odrobiła ogromną stratę, przegrywała 1:5. W meczu o ćwierćfinał zagra z Su-Wei Hsieh (Tajwan).

Kristina Mladenović (Francja) wyeliminowała w dwóch partiach 6:3, 6:3 liderkę rankingu Naomi Osake (Japonia, 1). W całym spotkaniu było aż jedenaście przełamań. Siedem na korzyść Francuzki. W trzeciej rundzie zmierzy się z Carlą Suarez Navarro (Hiszpania).

W ostatnim meczu dnia Karolina Pliskova (Czechy, 4) wygrała 6:2, 3:6, 6:3 z Dominiką Cibulkovą (Słowacja). W decydującym secie najważniejszy był break w szóstym gemie na korzyść Czeszki. Kolejną rywalką będzie Alison Riske (USA).

Druga runda

Kristina Mladenović (Francja) – Naomi Osaka (Japonia, 1) 6:3, 6:3
Carla Suarez Navarro (Hiszpania) – Shuai Zhang (Chiny) 6:4, 6:4
Garbine Muguruza (Hiszpania, 12) – Saisai Zheng (Chiny)  7:5, 6:2
Elina Svitolina (Ukraina, 6) – Ons Jabeur (Tunezja, WC) 7:6(4), 4:0 krecz Jabeur
Alison Riske (USA) – Alize Cornet (Francja)  6:2, 6:3
Karolina Pliskova (Czechy, 4) – Dominika Cibulkova (Słowacja) 6:2, 3:6, 6:3 Viktoria Kuzmova (Słowacja) -Kiki Bertens (Holandia, 7). 6:2, 4:6, 7:6(6)