WTA Dubaj: Porażka Kerber, pewny awans Halep i Svitoliny, Bencić cudem w ćwierćfinale

38

Dziś rozegrano trzecią rundę turnieju w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie, WTA Premier 5, pula nagród 2,828 mln. dolarów).

Simona Halep (Rumunia, 3) wygrała w dwóch setach 6:3, 7:5 z Łesią Tsurenko (Ukraina). W drugiej partii Ukrainka miała 5:4 i serwis, jednak nie wykorzystała okazji na doprowadzenie do decydującej odsłony. Ostatnie dziewięć punktów zdobyła Rumunka. W ćwierćfinale zagra z Belindą Bencić (Szwajcaria), która mimo popełnienie 13 podwójnych błędów ograła po niesamowicie dramatycznym pojedynku 6:4, 2:6, 7:6(7) Aryne Sabalenke (Białoruś, 8). Szwajcarka obroniła aż sześć piłek meczowych.

Ponownie trzech setów do awansu do dalszej fazy turnieju potrzebowała Petra Kvitova (Czechy, 2). Tym razem zwyciężyła 7:5, 1:6, 6:3 z Jennifer Brady (USA, Q). Kluczowy dla losów meczu był break w drugim gemie trzeciego seta. Kolejną rywalką Petry będzie Viktoria Kuzmova (Słowacja).

Broniąca tytułu Elina Svitolina (Ukraina, 6) nadspodziewanie łatwo poradziła sobie z Garbine Muguruzą (Hiszpania, 12). Wygrała 6:1, 6:2, spotkanie trwało zaledwie 64 minuty. W tym czasie Ukrainka pięciokrotnie przełamywała rywalkę. W meczu o półfinał zagra z Carlą Suarez Navarro (Hiszpania).

Su-Wei Hsieh (Tajwan) ograła 5:7. 6:4, 6:0 Angeligue Kerber (Niemcy, 5). Zwłaszcza zaskakujący jest wynik w ostatnim secie. Od połowy decydującej rozgrywki, Niemka była wyraźnie poirytowana swoją postawą. Wyglądała, że nie specjalnie jej zależy na zwycięstwie. W meczu 1/4 Tajka będzie mierzyć się z Karoliną Pliskovą (Czechy, 4), która dopiero po dwóch tiebreakach 7:6(3), 7:6(5) uporała się z Alison Riske (USA).

Wyniki drugiej rundy

Carla Suarez Navarro (Hiszpania) – Kristina Mladenović (Francja) 7:5, 7:5
Elina Svitolina (Ukraina, 6) – Garbine Muguruza (Hiszpania, 12) 6:1, 6:2 Su-Wei Hsieh (Tajwan) – Angeligue Kerber (Niemcy, 5) 5:7. 6:4, 6:0
Simona Halep (Rumunia, 3) – Łesia Tsurenko (Ukraina)  6:3, 7:5
Karolina Pliskova (Czechy, 4) – Alison Riske (USA) 7:6(3), 7:6(5)
Viktoria Kuzmova (Słowacja)  – Sofia Kenin (USA) 1:6, 7:5, 6:2
Belinda Bencić (Szwajcaria) – Aryna Sabalenka (Białoruś, 8) 6:4, 2:6, 7:6(7).