WTA Dubaj: Kolejne wycofanie Wozniackiej, porażka Mertens w pierwszej rundzie

28

Dziś dokończenie pierwszej rundy turnieju w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie, WTA Premier 5. pula nagród 2,828 mln. dolarów).

Caroline Wozniacki (Dania, 9) wycofuję się z drugiego turnieju z rzędu, reumatoidalne zapalenie stawów nie daję za wygraną. Zastąpiła ją Polona Hercog (Słowenia, LL), która uległa 3:6, 2:6 Stefani Voegele (Szwajcaria, LL).

Ons Jabeur (Tunezja, WC) nieoczekiwanie pokonała 6:4, 7:6(9) Donne Vekić (Chorwacja). Chorwatka słabo serwowała, miała 5 podwójnych błędów i trafiła tylko 49% pierwszego podania. W drugim secie, nie wykorzystała trzech piłek setowych. Tunezyjka w drugiej rundzie zmierzy się z Eliną Svitoliną (Ukraina, 6), która broni tytuł z przed roku.

Dużą niespodziankę sprawiła Lin Zhu (Chiny, Q), która po prawie trzy godzinnym boju ograła 5:7, 6:4, 7:5 Elise Mertens (Belgia, 16), która w niedziele wygrała turnieju w Doha. Belgijka w decydującej partii prowadziła 3:1. Straciła szybko przewagę przełamania. Przy stanie 4:3 dla Chinki, Martens poprosiła o interwencję medyczną. Już do końca spotkania walczyła nie tylko z rywalką, ale również z widocznym bólem biodra. Lin w następnym spotkaniu zagra z Lesią Tsurenko (Ukraina).

W ostatnim meczu dnia Caroline Garcia (Francja, 14) nie miała żadnych kłopotów z pokonaniem Anastazji Pavluczenkovej (Rosja). W zaledwie 63 minuty wygrała 6:2, 6:0. Druga runda, to pojedynek z Jennifer Brady (USA, Q).