Winston Salem: Tylko Kubot w półfinale

23

Łukasz KubotNie będzie polskiego półfinału w rywalizacji o finał ostatniego sprawdzianu przed wielkoszlemowym US Open, turnieju w amerykańskim Winston Salem (pula nagród: 616 210 dolarów) rozgrywanym na nawierzchni twardej.

Do półfinału awans wywalczyli bez większych kłopotów najwyżej rozstawieni Łukasz Kubot oraz równie doświadczony Daniel Nestor (Kanada), którzy cieszyli się ze zwycięstwa 6:2 6:3 nad hiszpańskim duetem Pablo Carreno Busta/Guillermo Garcia – Lopez, co zajęło im 53 minuty.

Ich półfinałowymi przeciwnikami będą grający z numerem trzecim reprezentanci gospodarzy Eric ButoracScott Lipsky. Tenisiści ze Stanów Zjednoczonych potrzebowali godziny i 20 minut, żeby wyeliminować Mariusza FyrstenbergaAisama – ul – Haq Qureshi’ego (Pakistan), ogrywając ich 6:3 5:7 10:4.

Ćwierćfinał:

Kubot/Nestor (Polska/Kanada, 1) – Carreno Busta/Garcia-Lopez (Hiszpania) 6:2 6:3

Butorac/Lipsky (USA, 3) – Fyrstenberg/Qureshi (Polska/Pakistan) 6:3 5:7 10:4.