Winston-Salem: Struff odprawił z kwitkiem turniejową ,,piątkę”

24

Jan-Lennard Struff (Niemcy) i Marcos Baghdatis (Cypr) jako pierwsi wywalczyli awans do trzeciej rundy Winston-Salem Open (pula nagród: 664 825 dolarów). Obaj we wtorek pokonali bez straty seta wyżej notowanych rywali.

27-letni Niemiec wygrał 7:6(2) 7:5 z rozstawionym z numerem piątym Pablo Cuevasem (Urugwaj). Do cennego zwycięstwa poprowadziła go świetna dyspozycja serwisowa. Struff posłał aż trzynaście asów serwisowych i nawet po drugim podaniu wygrywał ponad 70 procent punktów. O awans do ćwierćfinału reprezentant naszych zachodnich sąsiadów powalczy ze zwycięzcą pojedynku pomiędzy Aljazem Bedene (Wielka Brytania) i Andreasem Seppim (Włochy).

Z kolei Marcos Baghdatis pokonał 6:2 7:6(3) Jiriego Vesely’ego (Czechy). Co ciekawe, Cypryjczyk miał w tym spotkaniu olbrzymie problemy z celnością pierwszego serwisu. Na najwyższym poziomie niezwykle rzadko dochodzi do sytuacji, w której zawodnik tylko 37% pierwszych serwisów posyła precyzyjnie. Nie przeszkodziło to jednak Baghdatisowi w odniesieniu zwycięstwa.

Na Cyprze uczeń wciąż nie przerósł mistrza, ponieważ porażki w 1. rundzie doznał Petros Chrysochos, który otrzymał od organizatorów ,,dziką kartę”. 21-latek z Larnaki w zaledwie 54 minuty przegrał 2:6 3:6 z Dusanem Lajoviciem (Serbia). Dla Chrysochosa był to debiut w turnieju głównym ATP, podobnie jak dla Dominika Koepfera (Niemcy), który również doznał bolesnej porażki. 23-letni Niemiec przegrał 2:6 1:6 z Horacio Zeballosem (Argentyna).