Winston-Salem: Kubot i Zimonjic bez awansu do półfinału

34

Łukasz Kubot i Nenad Zimonjic (Serbia) zdecydowali się na wspólny występ w Winston-Salem Open (pula nagród: 639 255 dolarów). Zostali rozstawieni z numerem pierwszym, ale nie przełożyło się to na dobry wynik. Już w ćwierćfinale przegrali 4:6 4:6 z Andre Begemannem (Niemcy) i Leanderem Paesem (Indie).

Pierwszy set był bardzo wyrównany i toczył się pod dyktando serwujących. W piątym gemie Niemiec i Hindus mogli objąć prowadzenie z przewagą przełamania, ale nie zdołali wykorzystać break-pointa. Paes i Begemann nie musieli jednak długo czekać na kolejne szanse. Kilkanaście minut później wyszli na prowadzenie 5:4, a po zmianie stron dokończyli dzieła przy własnym podaniu.

Niecodzienny przebieg miała druga odsłona gry. Kubot z Zimonjicem przegrywali już 0:4, ale nie poddali się i ruszyli do odrabiania strat. Doprowadzili do wyniku 4:5, ale wciąż w lepszej sytuacji byli rywale, ponieważ to oni mieli piłki po swojej stronie. Niemiec i Hindus wygrali własnego gema serwisowego do 15, co było równoznaczne ze zwycięstwem w całym meczu.

Nasz reprezentant próbował swoich sił również w grze pojedynczej. W pierwszej rundzie kwalifikacji przegrał jednak 4:6 4:6 z Yoshihito Nishioką (Japonia). Teraz przeniesie się do Nowego Jorku, gdzie czeka go start w wielkoszlemowym US Open.