Winston Salem: Fyrstenberg/Matkowski w II rundzie

37

Mariusz Fyrstenberg i Marcin MatkowskiMariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski awansowali do II rundy turnieju w Winston Salem. Polacy po super tie-breaku zwyciężyli z parą Colin Fleming/Ross Hutchins (obaj Wielka Brytania). Rywalizacja trwała godzinę i 35. minut. W pierwszym secie nie oglądaliśmy przełamań i o zwycięstwie decydował „dodatkowy gem”. Marcin i Mariusz zaczęli niepewnie i ostatecznie musieli pogodzić się z porażką w otwierającym secie (7-5).

W drugiej odsłonie bez wątpliwości zwycięstwo należało się naszym reprezentantom. Fyrstenberg/Matkowski przełamali trzykrotnie podanie rywali i zdecydowanie wygrali w tej części spotkania (6:3). Co prawda mieli chwilę słabości, ale nie wpłynęło to na wynik. W super tie-breaku znakomita gra naszego debla i wspaniałe zwycięstwo (10-2). W kolejnej rundzie Polacy zmierzą się ze zwycięzcami meczu: Jamie Murray/John Peers (Wielka Brytania/Australia) vs. Guillermo Garcia-Lopez/Philipp Oswald (Hiszpania/Austria).

Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski – Coling Fleming/Ross Hutchins 6:7 (5) 6:3 10-2