Wimbledon: Życiowe osiągnięcie Alicji Rosolskiej

103

Alicja Rosolska i Abigail Spears pokonały rozstawione z numerem dziewiątym Kiki Bertens oraz Johannę Larsson 3:6, 7:6(5), 6:3 i awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej turnieju na trawiastych kortach Wimbledonu. Dla Polki będzie to pierwszy występ w tej fazie imprezy wielkoszlemowej.

W premierowej odsłonie stroną dominującą była faworyzowana holendersko-szwedzka para, która zdobyła przewagę przełamania już w trzecim gemie. Polka i Amerykanka miały dwie szanse na odrobienie strat w szóstym gemie, lecz rywalki zdołały się wyjść z opresji, by kilka minut później zakończyć tę część gry wynikiem 6:3.

W drugim secie to polsko-amerykański duet przy stanie 1:1 zdołał jako pierwszy pozbawić przeciwniczki serwisu. Te jednak niedługo potem zrewanżowały się im tym samym i po wyrównanej grze w kolejnych gemach, o losach partii musiał rozstrzygnąć tie-break. Nieznacznie lepsze na jego finiszu okazały się Rosolska i Spears, wygrywając 7:5.

Decydująca rozgrywka rozpoczęła się od pewnie wygrywanych podań prze obie pary. Emocje zaczęły narastać od piątego gema, kiedy to Holenderka wraz ze Szwedką przystąpiły do ataku i wypracowały sobie cztery break pointy. Nie udało im się jednak wykorzystać żadnego z nich, podobnie zresztą jak w siódmym gemie, gdzie Polka i Amerykanka po raz kolejny czterokrotnie wyratowały się przed stratą podania. To czego nie udało się zrobić Bertens i Larsson, zrobiły za to ich oponentki i przy prowadzeniu 4:3 to one za trzecią piłką zapisały na swoim koncie przełamanie, a po udanym gemie przy ich serwisie zamknęły całą potyczkę.

W spotkaniu, którego stawką będzie półfinał zawodów Rosolska i Speras podejmą oznaczone numerem pierwszym Timeę Babos oraz Kristinę Mladenović, które wynikiem 6:3, 6:4 wyeliminowały z turnieju parę Kirsten Flipkens/Monica Niculescu.

Trzecia runda:

Alicja Rosolska (Polska) / Abigail Spears (USA) – Kiki Bertens (Holandia, 9) / Johanna Larsson (Szwecja, 9) 3:6, 7:6(5), 6:3.