Wimbledon: Tsonga przegrywa po tie-breakach

12

Ivo KarlovicIvo Karlovic (Chorwacja, 23) wygrał 3:1 (7:6 4:6 7:6 7:6) z Jo-Wilfriedem Tsongą (Francja, 13) w III rundzie na Wimbledonie. Spotkanie trwało prawie trzy godziny, a Chorwat bez ustanku świetnie serwował. Został tylko raz przełamany przez Francuza, ale to nie wystarczyło turniejowej „trzynastce”, żeby awansować dalej. „Dr Ivo” po raz kolejny dzięki znakomitemu podaniu osiąga dobry wynik w Wielkim Szlemie. W IV fazie zmierzy się z Andy’m Murray’em (Wielka Brytania, 3).

Ciekawie również było podczas spotkania Johna Isnera (USA, 17) i Marina Cilica (Chorwacja, 9). Amerykanin także dysponuje fantastycznym serwisem, jednak tym razem wygrał zawodnik wszechstronniejszy. Po piątkowej grze było po 2-2 w setach, a sobota wyłoniła zwycięzcę. Cilic w piątym secie wygrał 12:10 i teraz jego rywalem będzie Denis Kudla (USA).

Ivo Karlovic (Chorwacja) – Jo-Wilfried Tsonga (Francja) 7:6 (3) 4:6 7:6 (2) 7:6 (9)

Marin Cilic (Chorwacja) – John Isner (USA) 7:6 (4) 6:7 (6) 6:4 6:7 (4) 12:10

Roberto Bautista-Agut (Hiszpania) – Nikoloz Basilashvili (Gruzja) 7:6 (4) 6:0 6:1

Victor Troicki (Serbia) – Dustin Brown (Niemcy) 6:4 7:6 (3) 4:6 6:3

Roger Federer (Szwajcaria) – Samuel Groth (Australia) 6:4 6:4 6:7 (5) 6:2

Vasek Pospisil (Kanada) – James Ward (Wielka Brytania) 6:4 3:6 2:6 6:3 8:6

Tomas Berdych (Czechy) – Pablo Andujar (Hiszpania) 4:6 6:0 6:3 7:6 (3)

Andy Murray (Wielka Brytania) – Andreas Seppi (Włochy) 6:2 6:2 1:6 6:1

Gilles Simon (Francja) – Gael Monfils (Francja) 3:6 6:3 7:6 (6) 2:6 6:2