Wimbledon: Simon niespodziewanie wygrywa

25

Gilles SimonGilles Simon (Francja, 12) wygrał 3:0 (6:3 6:3 6:2) z Tomasem Berdychem (Czechy, 6) w IV rundzie na Wimbledonie. Reprezentant Trójkolorowych nadspodziewanie łatwo wygrał z faworyzowanym rywalem. W każdym secie świetnie bronił i to mu przyniosło zwycięstwo. Czech popełniał błędy, nie potrafił opanować emocji i to przesądziło o tak szybkim zakończeniu spotkania.

W ćwierćfinale Francuz zagra z Rogerem Federerem (Szwajcaria, 2). Były lider rankingu bez żadnych problemów poradził sobie z Roberto Bautistą-Agutem (Hiszpania, 20). Szwajcar zagrał znakomicie i nie pozostawił złudzeń przeciwnikowi. Fedex udowadnia, że jest jednym z głównych kandydatów do końcowego zwycięstwa.

Najciekawsze spotkanie w poniedziałek nie zostało dograne do końca. Niespodziewanie Kevin Anderson (RPA, 14) sprawił ogromne kłopoty Novakovi Djokovicowi (Serbia, 1). Turniejowa „jedynka” przegrywała już 0:2 w setach, jednak Nole zdołał odrobić straty i wyrównać. Mecz zostanie dokończony we wtorek.

Gilles Simon (Francja) – Tomas Berdych (Czechy) 6:3 6:3 6:2

Roger Federer (Szwajcaria) – Roberto Bautista-Agut (Hiszpania) 6:2 6:2 6:3

Richard Gasquet (Francja) – Nick Kyrgios (Australia) 7:5 6:1 6:7 (7) 7:6 (6)

Vasek Pospisil (Kanada) – Victor Troicki (Serbia) 4:6 6:7 (4) 6:4 6:3 6:3

Andy Murray (Wielka Brytania) – Ivo Karlovic (Chorwacja) 7:6 (7) 6:4 5:7 6:4

Stan Wawrinka (Szwajcaria) – David Goffin (Belgia) 7:6 (3) 7:6 (7) 6:4

Marin Cilic (Chorwacja) – Denis Kudla (USA) 6:4 4:6 6:3 7:5