Wimbledon: Powtórka z Australian Open w finale

44

Podobnie jak w tegorocznym Australian Open, w trawiastym finale wielkoszlemowego Wimbledonu (pula nagród: 10,856 mln funtów) zagrają Angelika Kerber (Niemcy, 4), a także liderka światowych list Serena Williams ze Stanów Zjednoczonych.

Polskiego pochodzenia Niemka potrzebowała godziny i dwunastu minut, żeby cieszyć się ze zwycięstwa 6:4 6:4 nad rozstawioną z numerem ósmym Venus Williams (USA, 8). W ostatnich dwóch sezonach było to pierwsze oficjalne spotkanie tych tenisistek. Niemniej jednak, na początku tego roku rozegrały mecz pokazowy w Tajlandii, gdzie „Angie” triumfowała 6:4 6:3.

Zrewanżować się za porażkę siostry, a także za finał z Melbourne, będzie miała okazję młodsza siostra Venus. Przez półfinał 34-latka z Saginaw przeszła spacerkiem i już po 48 minutach rozbiła Jelenę Wesninę (Rosja) 6:2 6:0.

Sobotni finał będzie ósmą w historii konfrontacją między Amerykanką a trenującą w Puszczykowie zawodniczką. Jak na razie bilans jest korzystniejszy dla najwyżej notowanej, która prowadzi 5:2. W tym roku panie mierzyły się jeden raz, we wspomnianym finale Australian Open, gdzie Kerber wygrała 6:4 3:6 6:4.