Wimbledon: Kolejne rozczarowanie Zvereva, Djoković odprawił ostatniego Brytyjczyka

38

Rozstawiony z numerem czwartym Alexander Zverev dołączył w sobotę do grona wysoko notowanych tenisistów, którzy już w pierwszym tygodniu zakończyli swoją przygodę z tegorocznymi zmaganiami na kortach Wimbledonu. Los Niemca podzielił także m.in. Kyle Edmund, w wyniku czego gospodarze stracili ostatniego reprezentanta w grze singlowej.

Po przełamaniu niemocy i awansie do ćwierćfinału na kortach w Paryżu, Alexander Zverev znów zaprezentował swoje gorsze oblicze i nie sprostał wymaganiom wielkoszlemowej rywalizacji, przegrywając po pięciosetowym meczu z Ernestsem Gulbisem. Łotewski kwalifikant z przeszłością w pierwszej dziesiątce rankingu ATP przegrywał już 1:2 w setach, lecz zdołał odwrócić losy pojedynku, wygrywając decydującego seta do zera. 29-latek z Rygi rozstrzygnął trzeci z rzędu mecz na pełnym dystansie i po raz pierwszy w karierze zagra w czwartej rundzie tych zawodów. Za przeciwnika będzie miał w niej Kei’a Nishikoriego, który w trzech setach ograł Nicka Kyrgiosa. Japończyk rozegrał znakomity pojedynek na stabilnym, wysokim poziomie, czego nie można powiedzieć o jego rywalu, który przejawiał braki zaangażowania w grę, oddając premierową odsłonę bez walki w 16 minut 1:6, a następne dwie partie 6:7(3), 4:6.

Niełatwą potyczkę, bo toczoną także przeciwko brytyjskiej publiczności, ma za sobą trzykrotny mistrz imprezy, Novak Djoković. Serb przegrał pierwszego seta z Kylem Edmundem, lecz rozstrzygnął na swoją korzyść kolejne trzy i zameldował się w najlepszej szesnastce zmagań. O prawo gry w ćwierćfinale 31-latek z Belgradu zagra z Karenem Chaczanowem, który w meczu tenisistów młodego pokolenia odrobił stratę dwóch setów i wyeliminował Francesa Tiafoe wynikiem 4:6, 4:6, 7:6(3), 6:2, 6:1. Bez straty seta przez pierwszy tydzień turnieju przebrnął Rafael Nadal. W meczu trzeciej rundy Hiszpan bez większych problemów pokonał Alexa de Minaura 6:1, 6:2, 6:4 i zagwarantował sobie pozycję lidera w najnowszym notowaniu światowego rankingu. Poniedziałkowym oponentem 32-latka z Manacor będzie Jiri Vesely, który 7:6(4), 3:6, 6:3, 6:2 ograł Fabio Fogniniego. Zwycięsko ze swoich gier wyszli w sobotę ponadto Juan Martin del Potro po triumfie nad Benoitem Pairem, Gilles Simon, który okazał się lepszy od Matthew Ebdena, a także Milos Raonic, który w dokończeniu rozpoczętego w piątek spotkania poradził sobie z Denisem Novakiem.

Sobotnie wyniki trzeciej rundy:

Rafael Nadal (Hiszpania, 2) – Alex de Minaur (Australia) 6:1, 6:2, 6:4

Jiri Vesely (Czechy) – Fabio Fognini (Włochy, 19) 7:6(4), 3:6, 6:3, 6:2

Juan Martin del Potro (Argentyna, 5) – Benoit Paire (Francja) 6:4, 7:6(4), 6:3

Milos Raonić (Kanada, 13) – Dennis Novak (Austria, Q) 7:6(5), 4:6, 7:5, 6:2

Gilles Simon (Francja) – Matthew Ebden (Australia) 6:1, 6:7(3), 6:3, 7:6(2)

Novak Djoković (Serbia, 12) – Kyle Edmund (Wielka Brytania, 21) 4:6, 6:3, 6:2, 6:4

Kei Nishikori (Japonia, 24) – Nick Kyrgios (Australia, 15) 6:1, 7:6(3), 6:4

Ernests Gulbis (Łotwa, Q) – Alexander Zverev (Niemcy, 4) 7:6(2), 4:6, 5:7, 6:3, 6:0

Karen Chaczanow (Rosja) – Frances Tiafoe (USA) 4:6, 4:6, 7:6(3), 6:2, 6:1.