Wimbledon: Djokovic uzupełnił grono ćwierćfinalistów

41

Novak Djokovic (Serbia) po raz dziewiąty w karierze awansował do ćwierćfinału Wimbledonu. Uczynił to dzień później od pozostałej siódemki, ponieważ w poniedziałek zatrzymały go zapadające ciemności.

Rywalem byłego lidera rankingu ATP był Adrian Mannarino (Francja). 29-letniemu reprezentantowi ,,Trójkolorowych” nie dawano praktycznie żadnych szans w tej potyczce, choć w III rundzie zostawił w pokonanym polu Gaela Monfilsa (Francja). Mannarino po raz kolejny pokazał się z dobrej strony, ale tym razem nie przełożyło się to na wygranie choćby jednego seta. Djokovic pokonał Francuza 6:2 7:6(5) 6:4 w 2 godziny i 16 minut.

Długi fragmentami pojedynek był bardzo wyrównany. Mannarino najbliżej szczęścia był w drugim secie, kiedy odrobił stratę przełamania, a następnie doprowadził do tie-breaka. Djokovic miał wówczas duże problemy z koncentracją, popełniał proste błędy i pozwalał rywalowi na przejmowanie inicjatywy w wymianach. Chwilowa słabość się na nim jednak nie zemściła, ponieważ w tie-breaku wygrał 7:5. W trzecim secie zademonstrował już swój najlepszy tenis, pieczętując tym samym awans do czołowej ósemki.

Ćwierćfinałowym rywalem Djokovicia będzie Tomas Berdych (Czechy). Reprezentant naszych południowych sąsiadów wygrał wczoraj pięciosetową batalię z Dominiciem Thiemem (Austria).