Wimbledon: 650. zwycięstwo Djokera w karierze!

31

Novak DjokovicNovak Djokovic (Serbia, 1) wygrał 3:0 (6:4 6:2 6:3) z Jarkko Nieminenem (Finlandia) w II rundzie na Wimbledonie. Dla Serba jest to 650. zwycięstwo w dotychczasowej karierze. Lider rankingu nie dał żadnych szans swojemu rywalowi, chociaż początek nie był dla niego lekki. Szybko stracił podanie, lecz zdołał równie szybko je odzyskać, a później pewnie przełamać i doprowadzić do końca partii. W kolejnych odsłonach poszło już o wiele łatwiej i to Djokera zobaczymy w następnej rundzie. Teraz jego rywalem będzie Bernard Tomic (Australia, 27).

Także pewnie w kolejnej fazie zameldował się Grigor Dimitrov (Bułgaria, 11). Mimo rozegranych dwóch tie-breaków w pojedynku ze Stevem Johnsonem (USA) Bułgar miał mecz pod kontrolą. Ciężko mu było przełamać przeciwnika z wyjątkiem drugiego seta, gdzie gra Amerykanina się posypała. Johnson zdołał się podnieść w kolejnej partii, jednak to nie pomogło mu urwać choćby seta. W III rundzie Dimitrov zmierzy się z Richard Gasquet (Francja, 21).

Ciekawie było także w meczu Kevina Andersona (RPA, 14) i Marsela Ilhana (Turcja). Reprezentant Turcji przez ponad dwie godziny dzielnie stawiał opór wyżej notowanemu rywalowi, lecz ostatecznie nie dał rady. Przełomowym momentem w meczu był drugi tie-break, gdzie Ilhan prowadził już 6-3 i miał dwa swoje podania. Niestety dla niego stracił pięć punktów z rzędu i stracił „wygraną” partię. W trzecim i czwartym secie Anderson dokonał dzieła zniszczenia i pewnie zwyciężył. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie Leonardo Mayer (Argentyna, 24).

David Goffin (Belgia) – Liam Broady (Wielka Brytania) 7:6 (3) 6:1 6:1

Richard Gasquet (Francja) – Kenny de Schepper (Francja) 6:0 6:3 6:3

Grigor Dimitrov (Bułgaria) – Steve Johnson (USA) 7:6 (8) 6:2 7:6 (2)

Bernard Tomic (Australia) – Pierre-Hugues Herbert (Francja) 7:6 (3) 6:4 7:6 (5)

Novak Djokovic (Serbia) – Jarkko Nieminen (Finlandia) 6:4 6:2 6:3

Milos Raonic (Kanada) – Tommy Haas (Niemcy) 6:0 6:2 6:7 (5) 7:6 (4)

Marcos Baghdatis (Cypr) – John Millman (Australia) 6:7 (5) 2:6 6:3 6:2 6:4

John Isner (USA) – Matthew Ebden (Australia) 6:2 7:6 (8) 6:4