Wiedeń: Kubot dwa kroki od obrony tytułu

20

Bez straty seta rozstawieni z numerem czwartym Łukasz Kubot oraz Marcelo Melo (Brazylia) awansowali do półfinału turnieju ATP rozgrywanego na nawierzchni twardej w Wiedniu (pula nagród: 2 467 310 euro).

W drugim pojedynku obrońcy mistrzowskiego trofeum okazali się lepsi od Steve’a Johnsona ze Stanów Zjednoczonych i Philippa Petzschnera (Niemcy), ogrywając ich 7:5 6:3, co zajęło im godzinę i dwanaście minut.

Pierwszy set to walka „gem za gem” i pierwszy pod ścianą był duet polsko – brazylijski, który został przełamany na 4:5. Będąc na returnie panowie zagrali bardzo dobrze i ten poziom zachowali do końca seta, zdobywając trzy gemy z rzędu.

W drugim secie na jedyne przełamanie trzeba było czekać do ósmego gema. Końcowi zwycięzcy dociągnęli do decydującej piłki od stanu 40:15, wychodząc na prowadzenie 5:3, a następnie, przy swoim podaniu, skończyli starcie przy pierwszej piłce meczowej.

Na kolejnych przeciwników Kubot i Melo muszą jeszcze poczekać, a będą nimi albo grający z dwójką amerykańscy bracia Bob i Mike Bryanowie, albo Pablo Cuevas (Urugwaj) i Viktor Troicki (Serbia).