Waszyngton: Monfils nie wygra turnieju po raz drugi z rzędu

41

Gael Monfils (Francja) nie powtórzy w Waszyngtonie zeszłorocznego sukcesu. Popularny ,,Lamonf” już w swoim pierwszym meczu przegrał 3:6 6:4 5:7 z Yukim Bhambrim (Indie). Dla 25-letniego Hindusa zwycięstwo nad Monfilsem jest największym sukcesem w karierze.

Bliski pożegniania sie z turniejem był Alexander Zverev (Niemcy). Utalentowany tenisista z Hamburga popełnił mnóstwo niewymuszonych błędów w pojedynku z Jordanem Thompsonem (Australia), ale w decydujących momentach był w stanie zapanować nad sytuacją na korcie. Po 2 godzinach i 11 minutach walki rozstawiony z numerem piątym Zverev wygrał 4:6 6:3 7:6(5). Jego kolejnym rywalem będzie Tennys Sandgren (USA), który w II rundzie mierzył się z Nickiem Kyrgiosem (Australia). 22-latek z Canberry skreczował przy stanie 3:6 0:3 z powodu kontuzji barku.

Błyskawicznie do 1/8 finału awansował rozstawiony z numerem jedenastym Gilles Muller (Luksemburg). Jego mecz z Dmitrijem Tursunowem (Rosja) trwał tylko 46 minut i zakończył się wynikiem 6:1 6:2. Już jutro Muller ,,skrzyżuje rakiety” z Tommym Paulem (USA), który uradował miejscowych kibiców sensacyjnym zwycięstwem nad notowanym ponad dwieście miejsc wyżej Lucasem Pouille (Francja).