Waszyngton: Kubot i Peya nieznacznie słabsi w finale

36

Łukasz Kubot i Alexander Peya (Austria) wciąż nie doczekali się na pierwsze turniejowe zwycięstwo wywalczone wspólnie. W finale Citi Open (pula nagród: 1 629 745 dolarów) przegrali 6:7(3) 6:7(4) z Danielem Nestorem (Kanada) i Edouardem Rogerem-Vasselin (Francja).

Kanadyjczyk i Francuz to zawodnicy z czołowej dziesiątki deblowego rankingu ATP. Na co dzień występują jednak z innymi partnerami, a i ich wspólny występ był sporą niespodzianką. W Waszyngtonie zostali rozstawieni z numerem drugim i od samego początku byli wymieniani w gronie faworytów do końcowego triumfu.

Finałowe starcie lepiej rozpoczęli jednak Kubot i Peya, którzy już w pierwszym gemie wywalczyli sobie przewagę przełamania. Nie nacieszyli się nią długo, ponieważ po zmianie stron rywale zniwelowali stratę. W kolejnych gemach kanadyjsko-francuska para miała aż sześć break-pointów, jednak żadnego z nich nie udało się jej zamienić na przełamanie. Doszło do tie-breaka, w którym biało-czerwoni zdobyli tylko trzy punkty i przegrali całego seta 6:7(3).

W drugiej odsłonie gry Kubot z Peyą mieli już nóż na gardle i nie mogli sobie pozwolić na najmniejsze błędy. Dwukrotnie przegrali własnego gema serwisowego, ale na każde z przełamań błyskawicznie potrafili znaleźć odpowiedź i doprowadzali do remisu. Po wybronieniu dwóch piłek meczowych doszło do drugiego tie-breaka, który niestety, miał bardzo podobny przebieg do tego z pierwszego seta. Polsko-austriacka para prowadziła tylko na początku, ale następnie do głosu doszli przeciwnicy, którzy tym razem zwyciężyli 7:6(4).

Nestor i Roger-Vasselin po raz drugi w karierze wygrali wspólnie turniej ATP. Francuz pozostanie na 7. miejscu, natomiast Kanadyjczyk awansuje o jedną pozycję i przesunie się tuż za plecy swojego deblowego partnera. Lokata Łukasza Kubota nie ulegnie zmianie. 34-letni Polak wciąż będzie 23. deblową rakietą na świecie.

_

Wynik meczu finałowego:

Nestor/Roger-Vasselin (Kanada/Francja, 2) – Kubot/Peya (Polska/Austria) 7:6(3) 6:4