Waszyngton: De Minaur w finale po obronie 4. meczboli

34

Alex de Minaur awansował do finału rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP „Citi Open” na twardych kortach w Waszyngtonie (z pulą nagród 1 mln 890 tys. dolarów). W sobotnim półfinale 19-letni Australijczyk obronił cztery meczbole z rzędu (w tie breaku 2. seta przegrywał już 2:6) i po trzysetowym boju pokonał Andrieja Rublowa 5:7 7:6(6) 6:4. Mecz trwał dwie godziny i 53 minuty. W tym czasie De Minaur zaserwował 12 asów, trzykrotnie został przełamany, wykorzystał trzy z 14 break pointów, posłał 32 zagrania kończące, popełnił 37 niewymuszonych błędów i łącznie zdobył 119 punktów, o trzy mniej od przeciwnika. Rublowowi z kolei zapisano osiem asów, 33 uderzenia wygrywające oraz 44 pomyłki własne.

W niedzielnym finale (początek o godz. 21:00 czasu polskiego) de Minaur zmierzy się z rozstawionym z numerem pierwszym Niemcem Alexandrem Zverevem, który nie miał kłópotów z awansem do finału pokonując innego przedstawiciela młodego tenisowego pokolenia 20-letniego Greka Stefanosa Tsitsipasa 6:2 6:4.