US Open: Wygrana Matkowskiego i Hradeckiej w turnieju gry mieszanej

29

Marcin Matkowski i Lucie Hradecka (Czechy) awansowali do 1/8 finału turnieju mikstowego US Open. W pierwszej rundzie pokonali 6:4 6:4 Liezel Huber i Danny’ego Thomasa (USA).

Polak i Czeszka zostali rozstawieni z numerem ósmym. Los skojarzył ich w pierwszej rundzie z reprezentantami gospodarzy. Liezel Huber i Danny Thomas to bardzo specyficzna para. Huber ma już 41 lat na karku, a od czasu jej największych sukcesów upłynęło wiele czasu. Z kolei Thomas to zaledwie 17-letni tenisista, który w rankingu ITF do lat 18 zajmuje obecnie 31. miejsce.

O wyniku w obu setach decydowało jedno przełamanie. W pierwszej partii doszło do niego w siódmym gemie, natomiast w drugiej odsłonie rywalizacji już pierwszy gem padł łupem returnujących. Matkowski i Huber nie mieli żadnych problemów z utrzymaniem przewagi i pewnie wygrali 6:4 6:4. Spotkanie trwało godzinę i osiem minut.

O awans do ćwierćfinału turniejowe ,,ósemki” powalczą z Raquel Atawo (USA) i Aisamem Ul-Haq Qureshim (Pakistan).