US Open: Szybkie pożegnanie Bednarka

39

bednarekTomasz Bednarek wraz z Johanem Brunstromem (Szwecja) przegrali 0:2 (3:6 1:6) z Ericiem Butoracem (USA) oraz Ravenem Klaasenem (RPA) w I rundzie turnieju deblowego na US Open. Mecz zakończył się zaledwie po 51. minutach i bez wątpienia awans należał się rywalom naszego reprezentanta. Pierwszy set był wyrównany, długo bez przełamań. Butorac i Klaasen znaleźli jednak sposób na polsko-szwedzką parę i zdobyli breaka w ósmym gemie. Następnie spokojnie utrzymali własne podanie i zakończyli otwierającą partię (3:6).

W kolejnej odsłonie zdecydowana przewaga reprezentantów Stanów Zjednoczonych i RPA. Bednarek wraz z Brunstromem nie istnieli na korcie i musieli pogodzić się z gładką porażką w drugim secie. Zostali trzykrotnie przełamani i odpadli z wielkoszlemowego turnieju w Nowym Jorku. W II rundzie Eric i Raven zmierzą się ze zwycięzcami rywalizacji: Federico Delbonis/Alejandro Falla (Argentyna/Kolumbia) vs. Robert Lindstedt/Jurgen Melzer (Szwecja/Austria).

Tomasz Bednarek/Johan Brunstrom – Eric Butorac/Raven Klaasen 3:6 1:6