US Open: Przedwczesny finał! Piękna walka Williams z Halep

24

Znamy już nazwiska wszystkich czterech tenisistek, które powalczą ze sobą w półfinałach ostatniego turnieju wielkoszlemowego w tym roku. Szansę na wywalczenie siódmego trofeum w Nowym Jorku wciąż ma Serena Williams (USA). Karolina Pliskova (Czechy), Caroline Wozniacki (Dania) i Angelique Kerber (Niemcy) zrobią jednak wszystko, żeby do tego nie doszło.

Młodsza z sióstr Williams już w ćwierćfinale stanęła przed bardzo trudnym wyzwaniem. Po przeciwnej stronie siatki stanęła bowiem dobrze dysponowana Simona Halep (Rumunia), która w przeszłości potrafiła już znaleźć skuteczną receptę na liderkę rankingu WTA. Mecz od początku stał na niezwykle wysokim poziomie. Williams wygrała 6:2 4:6 6:3, ale na pewno straciła dużo sił. Pojedynek trwał aż 2 godziny i 14 minut. Obie tenisistki zakończyły spotkanie z dodatnim bilansem piłek bezpośrednio wygranych do niewymuszonych błędów.

Zdecydowanie więcej sił na półfinałowe starcie zaoszczędziła Karolina Pliskova (Czechy), która będzie kolejną przeciwniczką Sereny Williams. Reprezentantka naszych południowych sąsiadów wygrała 6:2 6:2 z Aną Konjuh (Chorwacja). Pogromczyni Agnieszki Radwańskiej zupełnie nie radziła sobie z agresywnym stylem przeciwniczki i zatraciła większość atutów, którymi imponowała w starciu z krakowianką. 24-letnia Czeszka w najnowszym rankingu WTA awansuje co najmniej na 6. miejsce. Nigdy wcześniej nie była sklasyfikowana aż tak wysoko.

O olbrzymim pechu może mówić Anastasija Sevastova (Łotwa). 26-latka z Lipawy do ćwierćfinału awansowała bez starty seta, pokonując po drodze m.in Garbine Muguruzę i Johannę Kontę. Jej amerykański sen został jednak brutalnie przerwany. W ćwierćfinałowym pojedynku z Caroline Wozniacki zdołała wygrać tylko dwa gemy, a przez długi czas wydawało się, że i taki nikły dorobek będzie poza jej zasięgiem. Dunka polskiego pochodzenia prowadziła już 6:0 4:0, ale mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 6:0 6:2. Duży wpływ na losy spotkania miał upadek Łotyszki z drugiego gema pierwszego seta, wskutek którego ucierpiała jej prawa stopa.

Serią dziewięciu gemów z rzędu popisała się Angelique Kerber (Niemcy). Reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów przegrywała 4:5 z Robertą Vinci i musiała bronić się przed porażką w pierwszej partii. Wszystkie pozostałe gemy rozegrane od tego stanu padły już jednak jej łupem. Doświadczona Włoszka w drugiej odsłonie gry znacznie obniżyła loty i nie była w stanie nawiązać wyrównanej walki. Kerber wygrała 7:5 6:0 i po godzinie oraz siedemnastu minutach gry zapewniła sobie awans do półfinału, w którym spotka się z Caroline Wozniacki.