US Open: Nadal szybko rozprawił się z del Potro

53

Rafael Nadal (Hiszpania) i Kevin Anderson (RPA) zmierzą się ze sobą w finale ostatniego w sezonie turnieju wielkoszlemowego. Obaj przegrali w półfinałowych pojedynkach pierwsze sety, ale w kolejnych odsłonach rywalizacji nie mieli już problemów z rywalami.

Lider rankingu ATP pokonał 4:6 6:0 6:3 6:2 Juana Martina del Potro (Argentyna). Tylko w pierwszym secie temperatura tego starcia była wysoka. Argentyńczyk uskrzydlony zwycięstwami nad Thiemem i Federerm odważnie ruszył na turniejową ,,jedynkę”. Kiedy zaczęło brakować mu sił, Nadal okazał się bezlitosny. Hiszpan świetnie się bronił, ale potrafił też zabójczo kontrować. Z kolei del Potro od początku drugiego seta brakowało argumentów. W ważnych momentach zawodził go też forhand, który we wcześniejszych meczach był jego największą bronią.

W drugim półfinale rozstawiony z numerem dwudziestym ósmym Kevin Anderson wygrał 4:6 7:5 6:3 6:4 z wyżej notowanym Pablem Carreno Bustą (Hiszpania). Wynik nie do końca oddaje przewagę, jaką od drugiego seta miał Anderson. Afrykaner własne gemy serwisowe wygrywał z olbrzymią łatwnością, natomiast w gemach Hiszpana często dochodziło do stanów równowagi i break-pointów. Dla obu zawodników był to pierwszy występ w półfinale turnieju wielkoszlemowego.

_

Wyniki meczów półfinałowych:

Rafael Nadal (Hiszpania, 1) – Juan Martin del Potro (Argentyna, 24) 4:6 6:0 6:3 6:2

Kevin Anderson (RPA, 28) – Pablo Carreno Busta (Hiszpania, 12) 4:6 7:5 6:3 6:4