US Open: Michalski i Marek w 2. rundzie

70

Wojciech Marek i Daniel Michalski awansowali do drugiej rundy gry pojedynczej juniorskiej edycji wielkoszlemowego US Open 2018.

Marek wygrał z rozstawionym z „13” Filipem Cristianem Jianu 6:0 7:6(5) i w kolejnej rundzie zaplanowanej na wtorek spotka się z Amerykaninem Emilio Navą.

Trudniejszą przeprawę miał Michalski, który zanim zszedł z kortu jako zwycięzca musiał bronić trzech piłek meczowych. 18-letni warszawianin przegrał pierwszą partię meczu z Amerykaninem Drew Bairdem 1:6, ale w drugiej był lepszy tracąc dwa gemy. W decydującym secie przy stanie 4:5 Amerykanin miał przy podaniu naszego tenisisty trzy piłki meczowe, lecz nie wykorzystał żadnej z nich. Potem doszło do rozgrywki tie-breakowej, którą polski tenisista wygrał 7-5 a cały mecz po dwóch godzinach i 13 minutach 1:6 6:2 7:6(5). Teraz czeka go trudniejsze zadanie, bowiem na jego drodze w II rundzie stanie rozstawiony z „dwójką” Argentyńczyk Sebastian Baez.