US Open: Kyrgios wygrał z Youzhny’m!

22

Nick KyrgiosNick Kyrgios (Australia) zwyciężył 3:1 (7:5 7:6 2:6 7:6) z Mikhailem Youzhny’m (Rosja, 21) w I rundzie US Open. Rosjanin jest pierwszym rozstawionym zawodnikiem, który pożegnał się z turniejem w Nowym Jorku. Jak się okazało nie jedynym, ponieważ swój mecz również przegrał Julien Benneteau (Francja, 24). W pierwszym secie gra była bardzo wyrównana. Youzhny już w otwierającym gemie bronił break pointów, jednak tym razem udało się mu utrzymać podanie. Dopiero w 11. gemie spotkania Kyrgiosowi udało się przełamać przeciwnika. Wyszedł na prowadzenie i wygrał pierwszą partię (7:5)

W kolejnej odsłonie reprezentant Australii już przy pierwszej okazji osiągnął przewagę. Mikhail zdołał odłamać młodego tenisistę i znów mieliśmy równowagę w drugiej części meczu. Tym razem o zwycięstwie zadecydował tie-break, w którym na początku lepiej spisywał się Nick. Zdobył dwa mini breaki i kontrolował przebieg „dodatkowego gema”. Już tylko jednego seta brakowało Kyrgiosowi do sprawienia niespodzianki (7-4).

W trzeciej partii zdecydowanie lepiej zagrał Rosjanin. Zawodni z nr 21. bez większych problemów zwyciężył w tej odsłonie zdobywając dwa przełamania (2:6). Również początek czwartego seta należał do Youzhny’ego. Wyżej notowany tenisista swoją przewagę stracił dopiero przy serwowaniu na seta! To się na nim zemściło w kolejnym tie-breaku, gdzie świetną grę zaprezentował Kyrgios (7-1). Australijczyk niespodziewanie awansuje do kolejnej fazy, gdzie zmierzy się z Andreasem Seppim (Włochy).

Ebden M. (Australia) vs. Kamke T. (Niemcy) 6:4 6:3 7:6 (2)

Montanes A. (Hiszpania) vs. Mayer L. (Argentyna, 23) 2:6 0:3 [krecz Montanes]

Paire B. (Francja) vs. Benneteau J. (Francja, 24) 7:6 (4) 5:7 6:4 4:6 6:4

Stakhovsky S. (Ukraina) vs. Seppi A. (Włochy) 3:6 1:6 4:6

Youzhny M. (Rosja, 21) vs. Kyrgios N. (Australia) 5:7 6:7 (4) 6:2 6:7 (1)

Haase R. (Holandia) vs. Murray A. (Wielka Brytania, 8) 3:6 6:7 (6) 6:1 5:7

Bachinger M. (Niemcy) vs. Stepanek R. (Czechy) 6:3 6:2 6:2

Verdasco F. (Hiszpania, 31) vs. Rola B. (Słowenia) 6:3 3:6 7:5 1:6 6:4

Bolelli S. (Włochy) vs. Pospisil V. (Kanada) 2:6 6:4 6:2 3:6 6:3

Tsonga J-W. (Francja, 9) vs. Monaco J. (Argentyna) 6:3 4:6 7:6 (2) 6:1

Carreno-Busta P. (Hiszpania) vs. Beck A. (Niemcy) 6:3 4:6 6:2 7:6 (0)

McGee J. (Irlandia) vs. Nedovyesov A. (Kazachstan) 6:4 2:6 1:6 6:7 (3)

Bellucci T. (Brazylia) vs. Mahut N. (Francja) 7:6 (4) 6:4 6:1

Kohlschreiber P. (Niemcy, 22) vs. Bagnis F. (Argentyna) 6:2 7:6 (3) 6:3

Wawrinka S. (Szwajcaria, 3) vs. Vesely J. (Czechy) 6:2 7:6 (6) 2:2

Gojowczyk P. (Niemcy) vs. Becker B. (Niemcy) 6:2 6:4 6:2

Roger-Vasselin E. (Francja) vs. Robredo T. (Hiszpania, 16) 4:6 3:6 4:6

Kavcic B. (Słowenia) vs. Young D. (Stany Zjednoczone) 7:5 6:4 6:4

Daniel T. (Japonia) vs. Raonic M. (Kanada, 5) 3:6 2:6 6:7 (1)

Klahn B. (Stany Zjednoczone) vs. Kuznetsov An. (Rosja) 4:6 6:4 3:6 5:7

Falla A. (Kolumbia) vs. Chardy J. (Francja, 30) 7:6 (5) 2:6 5:7 4:6

Muller G. (Luksemburg) vs. Mathieu P-H. (Francja) 7:6 (7) 5:7 6:7 (8) 7:6 (5) 1:6

Llodra M. (Francja) vs. Gimeno-Traver D. (Hiszpania) 6:4 6:3 7:5

Djokovic N. (Serbia, 1) vs. Schwartzman D. (Argentyna) 6:1 6:2 6:4